Китай планує відібрати у США першість у галузі штучного інтелекту

Китай планує відібрати у США першість у галузі штучного інтелекту

До 2025 року країна сподівається наростити обсяги виробництва у цій сфері до $59,07 млрд

Китай планує відібрати у США першість у галузі штучного інтелекту
фото Shutterstock

Китай оприлюднив план, завдяки якому сподівається стати світовим лідером у галузі штучного інтелекту, чим кидає виклик домінуванню США в секторі, в умовах загострення міжнародної напруженості в галузі військового застосування цієї новітньої технології.  Про це повідомляє Reuters.

У четвер Китай випустив національний план розвитку штучного інтелекту, який має на меті збільшити обсяги промисловості в цій сфері до більш ніж $22,15 млрд до 2020 року та до $59,07 млрд до 2025 року.  

Завдяки таким значним зусиллям Китай прагне конкурувати з лідерами ринку США, такими як Google та Microsoft, оскільки країна взяла курс не відставати від технології, яка стрімко поширюється в ключових сферах, починаючи від створення «розумних» автомобілів до енергетики.

«Місцеві та центральні органи влади підтримують цю роботу, спрямовану на досягнення ініціативи, – сказав головний технічний директор компанії Lenovo Group. – Вони бачать цю тенденцію, і хочуть інвестувати більше».

Державна рада Китаю повідомила, що в умовах нестабільної національної безпеки країни «ми повинні взяти на себе ініціативу, щоб міцно охопити новий етап розвитку штучного інтелекту та створити нову конкурентну перевагу».

План Китаю слідує за аналогічним національним планом розвитку штучного інтелекту, який оприлюднили США в жовтні 2016 року.

Дорожня карта показує, що Китаю легше бути наздогнати світових лідерів, вирішуючи проблеми із нестачею високотехнологічних комп’ютерних чіпів, програмного забезпечення та підготовленого персоналу.

Китай вже інвестував значні кошти у розвиток штучного інтелекту, оскільки китайський прем’єр-міністр назвав його стратегічною технологією в річному звіті цього року.

Нагадаємо, між Китаєм та США тривають «перегони» за лідерство і у інших областях Так,днями країни не змогли домовитись як владнати торгових дисбаланс, який сягнув рекордних показників – щомісячний надлишок у червні досяг $25,4 млрд.

Як повідомлялось, за І півріччя 2017 року на тлі створення стратегічних запасів, Китай збільшив імпорт нафти та обійшов США.

Крім того, «протистояння» стосується і сфери технологій. Китайські компанії повідомляють про свої плани створити додаткові заводи із виготовлення батарей для електрокарів, що за прогнозами, можуть залишити далеко позаду себе створення американською компанією Tesla найбільшої в світі фабрики із їх виготовлення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло