Як війна між США та Північною Кореєю може вплинути на світову економіку – Business Insider

Як війна між США та Північною Кореєю може вплинути на світову економіку – Business Insider

Головний наслідок війни, крім людських жертв, - це катастрофічне падіння ВВП країни

Як війна між США та Північною Кореєю може вплинути на світову економіку – Business Insider
фото Shutterstock

У вівторок відносини між США та Північною Кореєю вийшли на новий етап загострення: президент США Дональд Трамп заявив, що його країна відповість «вогнем і люттю» на спроби погрожувати їм ядерною зброєю. Всього через кілька годин КНДР відповіла, що серйозно розглядає ракетний удар по тихоокеанському острову Гуам, де знаходиться американська військова база.

Хоча війна між двома країнами все ще здається малоймовірною, про неї стали говорити серйозні аналітики, пише Business Insider.

Очевидно, що головні наслідки будь-якої війни – звичайної чи ядерної – це величезні людські жертви і страждання.

Та крім цього співробітники дослідницького центру Capital Economics оцінили потенційний економічний вплив від цього конфлікту на світову економіку.

Експерти зазначили, що зазвичай країни, втягнуті у військове протистояння, значно скорочують обсяг виробництва.

«Досвід попередніх військових конфліктів показує, наскільки великими є наслідки війни для економіки. Війна в Сирії призвела до 60%-го падіння ВВП країни», – пишуть дослідники.

Найбільш руйнівний військовий конфлікт з часів Другої світової – це Корейська війна (1950-1953), яка призвела до 1,2 млн смертей. Через війну ВВП країни впав більш ніж на 80%, підкреслюють вони.

У наведеній нижче таблиці показано зниження ВВП дев'яти країн, чия економіка постраждала через військові конфлікти (з часів Другої світової). На 6-му місці – Україна, чий ВВП впав на близько 18%.

Як війна між США та Північною Кореєю може вплинути на світову економіку – Business Insider

Конфлікт на Корейському півострові найбільше вдарить по економіці Південної Кореї, вважають аналітики. Це неминуче вплине і на світову економіку, враховуючи те, що Південна Корея складає 2% від світового ВВП.

Будуть порушені ланцюжки глобальних поставок. Експерти Capital Economics наводять у приклад повінь у Таїланді в 2011 року, після руйнівного впливу якої постраждала виробнича промисловість країни.

«Вплив на економіку був значним: ВВП в останньому кварталі 2011 року впав на 4% порівняно з попереднім роком, що призвело до скорочення виробництва на 16%», – пишуть автори дослідження.

Вплив війни у Кореї буде набагато більшим, стверджують вони, тому що Пд.Корея експортує втричі більше продукції, ніж Таїланд.

Зокрема, Південна Корея є найбільшим у світі виробником рідкокристалічних дисплеїв (40% світового обсягу) і другим у виробництві напівпровідників (частка ринку 17%). Країна є одним з лідерів у виробництві автомобілів, тут розташовані три найбільші суднобудівні компанії світу.

«Якщо південнокорейське виробництво постраждає від війни, в усьому світі спостерігатиметься дефіцит цих речей. Наприклад, для створення напівпровідникової фабрики з нуля потрібно близько двох років», – стверджують аналітики.

Крім того конфлікт істотно позначиться і на економіці США, оскільки вартість ведення війни з чужої території дуже дорога.

«На піку Корейської війни в 1952 році уряд США витрачав 4,2% свого ВВП. Загальна вартість другої війни в Перській затоці (2003 рік) і її наслідків була оцінена в $1 трлн, це 5% від річного ВВП США» – наголошують науковці.

За їх словами, тривала війна з Північною Кореєю значно підвищить державний борг США, який і так уже складає 75% від ВВП.

Нагадаємо, Пентагон оголосив, що війна з КНДР стає можливою, і закликав американців бути готовими до збройного конфлікту.

Раніше США попередили, що можуть «за потреби застосувати силу» проти КНДР. За їх словами, запусками своїх балістичних ракет Північна Корея припинила усі можливості дипломатичного вирішення питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло