Kaspersky Lab відкликала скаргу в Єврокомісію на монополію Microsoft

Kaspersky Lab відкликала скаргу в Єврокомісію на монополію Microsoft

Kaspersky поскаржилася, що в оновленнях Windows блокується робота інших антивірусів

Kaspersky Lab відкликала скаргу в Єврокомісію на монополію Microsoft
фото Wikipedia

Виробник антивірусів «Лабораторія Касперського» відкликала скаргу на Microsoft Corp. в Європейську комісію. В рамках залагодження суперечки Microsoft внесе зміни в наступне оновлення Windows, яке вийде цієї осені, передає Bloomberg.

Суть скарги Kaspersky Lab полягала в тому, що в оновленні Windows просувалося власне ПЗ для захисту від вірусів, тоді як інші постачальники антивірусів залишалися «за бортом».

У офіційній скарзі Kaspersky, поданій регуляторам в Європі та Росії, йшлося про те, що Microsoft не дозволяє конкурентам, які виробляють антивірусні програми, конкурувати нарівні з продуктами Microsoft. Стверджувалося, що Microsoft не дає їм достатньо часу для адаптації своїх продуктів до оновлень Windows і перешкоджає завантаженню або оновленню сторонніх програм безпеки. «Перешкоди», створені Microsoft, обмежують вибір споживачів і підвищують вартість антивірусів, ішлося в заяві.

Федеральна антимонопольна служба Росії заявила в листопаді 2016 року, що вона порушила справу проти Microsoft з приводу зловживання домінуючим становищем на ринку.

Microsoft заявила, що минулого місяця вона провела форум з партнерами по випуску антивірусних програм і досягли прогресу у вирішенні проблемних питань.

«Ми високо цінуємо зворотний зв'язок і постійний діалог із нашими партнерами і раді знайти спільну мову з Kaspersky Lab в зв'язку зі скаргами, поданими в Росії і Європі», – повідомив у блозі Роб Левертс, директор Windows Enterprise and Security.

Kaspersky Lab підтвердила, що всі її питання щодо недобросовісної конкуренції були розглянуті, повідомила компанія в заяві по електронній пошті.

«Компанія задоволена запропонованим підходом Microsoft до розгляду попереджень, зроблених антимонопольним управлінням РФ. «Лабораторія Касперського» також робить всі необхідні кроки, щоб відкликати свої заявки в Єврокомісію та інші європейські інстанції і заявляє, що у неї більше немає претензій до Microsoft», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, дослідники словацької антивірусної компанії ESET виявили adware-кампанію Stantinko, яка успішно діяла ще з 2012 року, зловмисникам вдалося заразити більше 500 000 пристроїв. Найбільше постраждалих в Україні (33%) і Росії (46%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло