Kaspersky Lab відкликала скаргу в Єврокомісію на монополію Microsoft
Kaspersky поскаржилася, що в оновленнях Windows блокується робота інших антивірусів

Виробник антивірусів «Лабораторія Касперського» відкликала скаргу на Microsoft Corp. в Європейську комісію. В рамках залагодження суперечки Microsoft внесе зміни в наступне оновлення Windows, яке вийде цієї осені, передає Bloomberg.
Суть скарги Kaspersky Lab полягала в тому, що в оновленні Windows просувалося власне ПЗ для захисту від вірусів, тоді як інші постачальники антивірусів залишалися «за бортом».
У офіційній скарзі Kaspersky, поданій регуляторам в Європі та Росії, йшлося про те, що Microsoft не дозволяє конкурентам, які виробляють антивірусні програми, конкурувати нарівні з продуктами Microsoft. Стверджувалося, що Microsoft не дає їм достатньо часу для адаптації своїх продуктів до оновлень Windows і перешкоджає завантаженню або оновленню сторонніх програм безпеки. «Перешкоди», створені Microsoft, обмежують вибір споживачів і підвищують вартість антивірусів, ішлося в заяві.
Федеральна антимонопольна служба Росії заявила в листопаді 2016 року, що вона порушила справу проти Microsoft з приводу зловживання домінуючим становищем на ринку.
Microsoft заявила, що минулого місяця вона провела форум з партнерами по випуску антивірусних програм і досягли прогресу у вирішенні проблемних питань.
«Ми високо цінуємо зворотний зв'язок і постійний діалог із нашими партнерами і раді знайти спільну мову з Kaspersky Lab в зв'язку зі скаргами, поданими в Росії і Європі», – повідомив у блозі Роб Левертс, директор Windows Enterprise and Security.
Kaspersky Lab підтвердила, що всі її питання щодо недобросовісної конкуренції були розглянуті, повідомила компанія в заяві по електронній пошті.
«Компанія задоволена запропонованим підходом Microsoft до розгляду попереджень, зроблених антимонопольним управлінням РФ. «Лабораторія Касперського» також робить всі необхідні кроки, щоб відкликати свої заявки в Єврокомісію та інші європейські інстанції і заявляє, що у неї більше немає претензій до Microsoft», – йдеться в заяві.
Нагадаємо, дослідники словацької антивірусної компанії ESET виявили adware-кампанію Stantinko, яка успішно діяла ще з 2012 року, зловмисникам вдалося заразити більше 500 000 пристроїв. Найбільше постраждалих в Україні (33%) і Росії (46%).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].