Benchmark подала в суд на колишнього директора Uber Тревіса Каланіка

Benchmark подала в суд на колишнього директора Uber Тревіса Каланіка

Інвестор Uber вимагає прибрати Каланіка з управління і не дати йому призначити лояльних до себе директорів

Benchmark подала в суд на колишнього директора Uber Тревіса Каланіка
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Венчурна компанія Benchmark Capital подала до суду на колишнього гендиректора Uber Тревіса Каланіка, звинувачуючи його в шахрайстві і порушенні умов контракту. Про це пише Financial Times з посиланням на Axious.

«Каланік збирається закріпитися в Раді директорів і збільшити свою владу над Uber через власні егоїстичні цілі. Основна мета Каланіка – зібрати лояльну до себе Раду, яка не стане брати до увагу його попередню поведінку, таким чином він хоче розчистити шлях для свого повернення в якості генерального директора – все це на шкоду акціонерам Uber, співробітникам, водіям-партнерам і клієнтам», – йдеться в судовому позові.

Позов подано 10 серпня в суд штату Делавер. Benchmark просить анулювати прийняте в червні 2016 року рішення акціонерів про розширення ради директорів Uber з 8 до 11 осіб, а також вимагає прибрати з ради Каланіка, який єдиний має повноваження призначати цих трьох додаткових директорів, хоча у червні 2017 року подав у відставку з поста гендиректора компанії.

Якщо позов компанії буде задоволено, Каланік втратить шанс коли-небудь повернутися в Раду директорів компанії.

Benchmark – це один із найперших інвесторів в Uber, і має місце в раді директорів, зараз у неї 13% акцій. Компанія також найбільше посприяла тому, щоб Каланіка відправили у відставку.

Прес-секретар Каланіка заявив:

«Позов Benchmark – це спроба позбавити Тревіса Каланіка його прав як засновника і акціонера і вивести його з управління компанією, яку він допоміг створити. Тревіс буде продовжувати діяти в інтересах Uber і всіх його зацікавлених сторін і впевнений, що ці повністю необґрунтовані претензії будуть відкинуті».

Раніше повідомлялося, що колишній гендиректор Uber Тревіс Каланік, який нещодавно покинув компанію, тепер хоче повернутися в неї. У колишнього СЕО є всі шанси, якщо йому вдасться схилити на свій бік главу японського SoftBank.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло