Портові елеватори погіршили показники вивантаження зерна

Портові елеватори погіршили показники вивантаження зерна

На даний момент вивантаження чекають 290 вагонів і зерновозів

З початку серпня значно погіршилася ситуація з вивантаженням зернових вантажів портовими елеваторами, що призводить до простоїв зерновозів і скупчення навантажених вагонів на підходах і на коліях станцій. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Укрзалізниця».

На станції Чорноморськ-Порт (одержувач СП ТОВ «Трансбалктермінал») щодоби залишаються нерозвантаженими в середньому 62 вагона, на станції Одеса-Порт (одержувач ЗАТ «Укрелеваторпром») – 106 вагонів. Також на ст. Одеса-Порт (одержувач «Олімпекс Купе Інтернейшнл») залишаються 63 зерновозу.

«Нерідко вагони затримуються через неякісне вантажу, який не може пройти санітарно-епідеміологічний контроль. Так, на станції Чорноморська (ТІС) (одержувач ТОВ «Трансінвестсервіс») минулого тижня затримали 315 зерновозів з неякісним зерном, а на станції Хімічна (того ж адресата) – 264 вагонів; на ст. Чорноморська (одержувач ТОВ «Бориваж») – ще 54 од. дефіцитного рухомого складу», – повідомляє «Укрзалізниця».

Крім цього, на станції Ксенієве (одержувач Іллічівський зерновий термінал) середньодобовий залишок становить 76 вагонів-зерновозів. На станції Жовтнева (одержувач ТОВ «МСП Ніка-Тера») середньодобово простоюють нерозвантажених 290 вагонів і ще 21 – затримані за невідповідності вимогам санітарно-епідеміологічного контролю.

«Залізничникам доводиться вводити конвенційні заборони на навантаження зернових в напрямках станцій, які не повертають вагони вчасно. Так, першого серпня 2017 були введені два таких заборони, призначенням на станції, де складається найбільш незадовільна ситуація з вивантаження», – йдеться в повідомленні.

Такі заборони можуть бути введені – на ст. Чорноморськ-порт (на адресу ТОВ «Транссервіс 2008» та Іллічівський морський порт). Також розглядаються запити на введення конвенцій по станції Чорноморськ-Порт-Екс. (На адресу «Трансбалктермінал»); на ст. Одеса-Порт ( «Олімпекс Купе Інтернейшнл» і «Укрелеваторпром») і на ст. Жовтнева (МСП «Ніка-Тера»).

Залізниці України в період з 1 по 13 серпня 2017 року завантажили 1,331 млн тонн зерна і зернових вантажів. Найбільша частка зернових спрямована в порти Одеси та Миколаєва – поки в Одеській області знаходиться 6,2 тис. вагонів напрямком на порти, що становить понад 40% від загального парку хопер-зерновозів країни.

Нагадаємо, 10 серпня у «Метінвесті» повідомляли про ймовірність того, що «Укрзалізниця» не зможе забезпечити своєчасну поставку продукції на порти Чорного моря після переорієнтації логістики компанії в зв'язку з закриттям Керченської протоки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло