Загострення конфліктів у Лівії та Венесуелі можуть викликати ріст ціни на нафту

Загострення конфліктів у Лівії та Венесуелі можуть викликати ріст ціни на нафту

Видобуток нафти на найбільшому родовищі Лівії за тиждень впав на 30%

Загострення конфліктів у Лівії та Венесуелі можуть викликати ріст ціни на нафту
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Через збройні конфлікти у Лівії видобуток нафти на найбільшому родовищі країни впав більш ніж на 30% за тиждень, повідомляє Oilnews з посиланням на агентство Bloomberg. При цьому загострюється ситуація в нафтовій галузі Венесуели.

Обсяг видобутку на родовищі Sharara (Лівія) впав на 100 тис. б\д за минулий тиждень (з 300 тис. б\д до 200 тис. б\д).
“З деяких робочих майданчиків були евакуйовані працівники заради їх безпеки після того, як два транспортних засоби компанії NOC були викрадені озброєними людьми” – йдеться в повідомленні агентства.

Крім того, у вихідні була припинена робота на відвантажувальному терміналі Zueitina (Лівія), так як працівники почали вимагати поліпшення умов праці, пише агентство з посиланням на голову профспілки Мерхи Абрідана (Merhi Abridan).

На родовищі Sharara виробляється близько 270 тис. барелів нафти на добу, що становить приблизно 25% видобутку в країні. Це ключове родовище для відродження лівійської нафтової галузі, яка наростила видобуток сировини до більш ніж 1 млн б/д. Для порівняння, показник 2016 року становив приблизно 200 тис. б/д.

Загострення конфліктів у Лівії та Венесуелі можуть викликати ріст ціни на нафту
Az Zawiya Oil Refining Company (Лівія)
Фото arc.com.ly

Ситуацію ускладнює загострення в нафтовій галузі Венесуели, передає телеканал CNBC.
Зважаючи на закріплення влади президентом країни Ніколасом Мадуро, яка супроводжується зростання соціального напруження в країні, великі нафтові компанії можуть почати евакуацію іноземного персоналу.

Місцевий персонал, з високою ймовірністю, візьме участь в масштабних страйках або не вийде на роботу з міркувань безпеки, що паралізує венесуельську нафтову галузь.

У збройних силах країни посилюються опозиційні настрої по відношенню до діючого президента Мадуро, повідомляє Rapidan Group. На думку аналітиків групи в 2018 році Мадуро покине свій пост, проте зараз ситуація в Венесуелі виходить з-під контролю. У країні зростає імовірність виникнення повномасштабного громадянського конфлікту.

Загострення конфліктів у Лівії та Венесуелі можуть викликати ріст ціни на нафту
Протести у Венесуелі
Фото spartareport.com

Загострення ситуації в двох великих нафтовидобувних державах, які є членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), загрожує скороченням поставок «чорного золота» на світові ринки. Це може спричинити ріст котирувань, як вже траплялося в 2015 і 2016 рр.

Тоді падіння нафтовидобутку в Лівії через загострення збройного протистояння разом з лісовими пожежами в канадській провінції Альберта, а також зростанням медійної активності ОПЕК, спричинили різке підвищення вартості ф'ючерсів. У період з січня по червень 2016 року середні ціни на нафту марки Brent виросли з менш ніж $30 до майже $50 за барель.

Нагадаємо, ще 2 серпня ОПЕК побоювалися різкого падіння цін на нафту після закінчення угоди щодо скорочення видобутку.

Міністр нафти Саудівської Аравії Халед Аль-Фаліх заявляв, що не хоче спостерігати шок на ринку, коли країни одночасно почнуть нарощувати виробництво. Термін дії поточної угоди – до березня 2018 року. В рамках угоди видобуток нафти загалом по світу скоротився на 2%.

На ОПЕК припадає 55% світового видобутку нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло