Перша концесійна дорога Київ-Біла Церква буде коштувати інвесторам $300 млн

Перша концесійна дорога Київ-Біла Церква буде коштувати інвесторам $300 млн

Безкоштовною альтернативою стане діюча траса

Перша концесійна дорога Київ-Біла Церква буде коштувати інвесторам $300 млн
Фото Shutterstock

Радник голови «Укравтодору» Олександр Кава заявив, що вартість першої концесійної дороги Київ – Біла Церква складе $300 млн. Будівельні роботи мають початися в 2019 році, а закінчяться у 2021 році.

«Мова йде про абсолютно нову дорогу. Як альтернатива, буде безкоштовна дорога – діюча траса Київ-Біла Церква. Зараз йде підготовка техніко-економічного обґрунтування дороги, тому говорити про точну вартість поки занадто рано, але орієнтовно це буде близько $300 млн», – сказав він.

За його словами, якщо законопроект №6766 буде прийнятий парламентом в 2017 р, то є шанс, що тендер і викуп землі під проект буде здійснений в 2018 р, тоді будівельні роботи можуть розпочатися у 2019 році і триватимуть до 2021 року.

Також Кава зазначив, що будівництво дороги буде здійснюватися виключно за рахунок коштів інвестора."Оскільки ця дорога – концесійна, то договір передбачає, що інвестор сам вкладає гроші в цей проект, а потім протягом 25 років експлуатує і стягує плату за проїзд, тим самим покриває свої витрати», – сказав він

Зацікавленість будувати дорогу виявляють п'ять іноземних компаній, які реалізували концесійні договори по будівництву доріг в країнах Євросоюзу.

Раніше, Державне агентство автомобільних доріг «Укравтодор» погодило технічне завдання на розробку проектної документації для будівництва Північної об'їзної автомобільної дороги Львова і готово найближчим часом оголосити тендер на розробку проектної документації на будівництво дороги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло