Великобританія хоче уникнути жорсткого кордону із Ірландією після Brexit

Великобританія хоче уникнути жорсткого кордону із Ірландією після Brexit

Нові митні правила дозолять вільний потік товарів у регіоні

Великобританія хоче уникнути жорсткого кордону із Ірландією після Brexit
Фото pixabay.com

Між Ірландією та британською провінцією Північною Ірландією після Brexit не має бути прикордонних постів, заявила Великобританія у ранній спробі вирішити один з найскладніших аспектів свого виходу з ЄС. Про це повідомляє Reuters.

Близько 30 000 людей щоденно перетинають кордон без митних або імміграційних перевірок, перевіряючи таким чином учасників переговорів, які мають вирішити яким чином посилити контроль, не розпалюючи ворожнечу в регіоні, де до мирної угоди 1998 року було вбито 3 600 осіб.

Британський уряд заявив у газеті в середу, що йому потрібен кордон без «фізичної прикордонної інфраструктури» між Ірландією та Північною Ірландією в рамках планів щодо нових митних домовленостей з ЄС.

Як повідомляє The Telegraph, британські міністри хочуть «прозорий» кордон із звільненням від будь-яких перевірок для невеликих компаній, які представляють собою 80% транскордонної торгівлі.

Більші компанії увійдуть до нових домовленостей щодо «надійних компаніях». Передбачається, що транспортні засоби цих компаній зможуть перетинати кордон через електронні перевірки.

Зазначається, що ЄС нестиме юридичну відповідальність за будь-який кордон, створений після Brexit..

Нагадаємо, Британія має намір запропонувати ЄС створити «тимчасовий митний союз» після Brexit. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло