ГПУ в 7-й раз обшукує «Смарт-Холдинг» нардепа Новинського

ГПУ в 7-й раз обшукує «Смарт-Холдинг» нардепа Новинського

Обшук проводять в рамках досудового розслідування стосовно зловживання службовим становищем

ГПУ в 7-й раз обшукує 	«Смарт-Холдинг» нардепа Новинського
Фото smart-holding.com

Компанія «Смарт-холдинг» заявляє про обшуки Генеральної прокуратури в головному офісі, суднобудівних підприємствах, а також в місцях проживання співробітників холдингу, передають “Українські новини

«Слідчі та прокурори Генеральної прокуратури України в черговий раз проводять обшуки на суднобудівних підприємствах (Херсон і Миколаїв), в центральному офісі» Смарт-Холдингу «в Києві і квартирах співробітників. На верфях це вже 7-й обшук за рік», – повідомляють у “Смарт-Холдингу”.

Згідно з повідомленням, в цей раз обшук проводиться в рамках досудового слідства щодо зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України та Міністерства промислової політики при внесенні змін до договору купівлі-продажу акцій Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ, Миколаїв), який зараз є частиною суднобудівного субхолдингу Smart Maritime Group (SMG), а також щодо нібито умисного доведення до банкрутства ЧСЗ.

ГПУ в 7-й раз обшукує “Смарт-Холдинг” нардепа Новинського
Чорноморський суднобудівельний завод
Фото УНІАН

«На даний момент акції заводу, в тому числі ті, які були куплені на вільному ринку, перебувають під арештом за поданням Генеральної прокуратури. У центральному офісі слідчі дії проводяться щодо боргу ЧСЗ в розмірі 48 тис. грн» – наголошується в повідомленні.

Як заявляють в “Смарт-Холдингу”, в такого роду слідчих діях, які законодавством передбачені лише в крайніх випадках, компанія вбачає необгрунтований тиск з боку влади на бізнес і його головного акціонера – опозиційного політика Вадима Новинського.

«Також у нас є підстави вважати, що суднобудівні активи «Смарт-Холдингу» знаходяться в зоні бізнес-інтересів конкурентів, які в даний момент близькі до діючої влади» – сказано в повідомленні.

Повідомляється, що зазначені обшуки стали наслідком заяви в Генпрокуратуру депутата Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенко», співвласника компанії «Нібулон» (яка також займається суднобудуванням) Андрія Вадатурського.

ГПУ в 7-й раз обшукує “Смарт-Холдинг” нардепа Новинського
Вадим Новинський
Фото УНІАН

Раніше обшуки на підприємствах SMG проводилися також після звернення в Генпрокуратуру депутата Ради від БПП Оксани Білозір, в чому “Смарт-Холдинг” вбачає скоординовані дії провладних депутатів.
Компанія вважає, що зазначеними діями правоохоронців наноситься пряма шкоди діловій репутації підприємства, а також їхній співпраці з іноземними контрагентами та інвесторами.

Нагадаємо, 21 червня Печерський районний суд Києва заарештував більше 99% акцій Чорноморського суднобудівного заводу.

Генеральний прокурор Юрій Луценко пояснював, що управління Генпрокуратури з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями, проводить досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Фонду держмайна України, Міністерства промислової політики і Херсонського суднобудівного заводу при внесенні в 2011 році змін до п. 11.6 договору купівлі-продажу акцій ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод», що призвело до зменшення обсягу інвестиційних зобов'язань на суму понад 500 млн грн і спричинило збитки державі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло