Китайці хочуть викупити частку «Роснефти»

Китайці хочуть викупити частку «Роснефти»

Перед цим вони консультуються в юристів, чи дозволять антиросійські санкції зробити це

Китайці хочуть викупити частку «Роснефти»
фото rosneft.ru

Китайська енергетична компанія CEFC China Energy веде переговори щодо придбання частки в «Роснефти». Про це повідомляє Reuters, посилаючись на три джерела, обізнаних про переговори двох компаній.

Починаючи з липня, вже було дві зустрічі топ-менеджерів обох компаній – глави CEFC Е Цзяньміня і глави «Роснефти» Ігоря Сєчіна.

Поки що неясно, яку суму CEFC інвестує в «Роснефть», також незрозуміло, купить китайська компанія нові акції чи вже існуючі.

«Роснефть» може запропонувати CEFC частку в своєму роздрібному бізнесі, який складається більш ніж із 3 тис. автозаправних станцій, 150 нафтосховищ і 1000 бензовозів, стверджує джерело.

Китайська CEFC агресивно розширюється, компанія з 2015 року наймає співробітників державних енергетичних компаній і купує активи за кордоном. Тому активи «Роснефти» допоможуть їй стати великим міжнародним торговцем, пише видання.

За інформацією китайського джерела, введені проти Росії західні санкції будуть «основним приводом для занепокоєння» для CEFC. Перед остаточним рішенням компанія вивчить можливі юридичні наслідки, пов'язані з санкціями. CEFC вже проводить консультації з юристами, зазначає джерело.

Про угоду може бути оголошено під час запланованого на вересень візиту російських чиновників у Пекін.

Нагадаємо, китайська Tencent заходить на європейський ринок платежів. Туристам з Китаю через WeChat буде зручніше здійснювати оплату послуг.

А між тим головний політичний стратег президента Трампа заявив, що США та Китай перебувають у стані економічної війни, і додав, що Вашингтон збирається нанести удар за недобросовісну торгову практику Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло