ФДМ продав «Західенерго» за ціною на 20% вище за стартову

ФДМ продав «Західенерго» за ціною на 20% вище за стартову

СКМ придбав блокпакети «Київенерго» та «Західенерго» за 1,2 млрд грн

ФДМ продав «Західенерго» за ціною на 20% вище за стартову
Фото: pixabay.com

18 серпня на аукціоні Фонд держмайна (ФДМ) України продав блокуючий пакет акцій (25%) ПАТ «ДТЕК Західенерго» за 417,164 млн грн.

Про це повідомляється на веб-сайті ФДМ, передає Інтерфакс.

Всього продано 3,2 млн акцій за ціною 130,5 грн за шт., що на 20% вище за стартову. На покупку цінних паперів претендували два учасники.

Торги проходили на фондовій біржі ПФТС. Ім'я переможця аукціону не уточнюється.

Напередодні курс акцій «ДТЕК Західенерго» на «Українській біржі» підскочив на 26,7% – до 150,7 грн за штуку, протягом дня було укладено 27 угод на 0,8 млн грн за курсами від 126 до 155 за акцію.

Котирування купівлі-продажу на кінець 17 серпня становили 140 і 150 грн за акцію відповідно, тоді як на момент оголошення біржових торгів Фондом держмайна в кінці липня – відповідно 119,6 і 123 грн за акцію. Вранці у п'ятницю спред розширився і напередодні аукціону ФДМ становив: купівля – 144,9 грн, продаж – 169,9 грн за акцію.

Нагадаємо, що на аукціоні 16 серпня 25% акцій (блокуючий пакет) «ДТЕК Донецькобленерго» був проданий Фондом держмайна за стартовою ціною 143,8 млн грн.

На акції претендував один учасник торгів, кроків на підвищення ціни не було. Покупцем блокуючого пакета акцій виступила компанія Ornex, що входить до групи СКМ.

Раніше Mind писав, що Фонд держмайна України (ФДМУ) оголосив продаж блокуючих пакетів акцій (25%) восьми енергокомпаній – чотирьох енергопостачальних (обленерго) та чотирьох енергогенеруючих. Торги відбуватимуться в середині серпня на біржевих майданчиках у формі аукціонів з підвищенням ціни. Відповідно до відкритих даних, п’ять з цих компаній контролюють структури Ріната Ахметова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті