Минулого року друк нових грошей обійшовся НБУ в 1,3 млрд грн

Минулого року друк нових грошей обійшовся НБУ в 1,3 млрд грн

Нацбанк планує зменшити витрати на друк грошей

Минулого року друк нових грошей обійшовся НБУ в 1,3 млрд грн
Фото: pixabay.com

Минулого року Національний банк України витратив 1,3 млрд грн на друк грошей. В планах регулятора розвиток всіх можливих елементів cashless економіки з ціллю знизити витрати на готівку.

Про це повідомив в ефірі UA | TV заступник директора департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан Кравець.

«Регулятор хоче знизити витрати на використання готівки. Тільки за минулий рік регулятор витратив 1,3 млрд грн на друк грошей. Це просто астрономічна сума. Якщо припустити, що ми можемо зменшити цю суму, наприклад, в два рази, то цієї суми вистачить на будівництво кількох дуже сучасних лікарень», – сказав пан Кравець.

Представник НБУ, зазначив, що в розвитку безготівкової економіки зацікавлені не тільки регулятор, а й фізособи, банки і держава в цілому.

Готівка, що знаходиться в обігу в Україні, з початку року зменшилася на 10 млрд грн. Станом на 1 липня 2017 року обсяг готівкових коштів становить 331 млрд грн. Як повідомляв НБУ, 328,9 млрд грн складають банкноти (2,8 млрд штук) і монети – 2,04 млрд грн(12,9 млрд штук).


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло