«Велике Американське Затемнення» - як це було (ФОТО, ВІДЕО)

«Велике Американське Затемнення» - як це було (ФОТО, ВІДЕО)

7,5 млн людей з'їхалися з усієї країни в міста, які лежать на шляху сонячного затемнення

«Велике Американське Затемнення» - як це було (ФОТО, ВІДЕО)
Фото NASA/Aubrey Gemignani

У понеділок 21 серпня Місяць повністю закрив Сонце. За київським часом повне затемнення відбулося о 21.26, тому зі зрозумілих причин українці його бачити не могли. Унікальне астрономічне явище можна було спостерігати тільки на території Сполучених Штатів. Решта жителів планети могли побачити затемнення в онлайн-трансляції NASA.

Перше в цьому тисячолітті сонячне затемнення відбувалося загалом 1,5 години, а момент повного затемнення тривав близько 2 хвилин. За словами очевидців, в цей час настала повна темрява і різко впала температура повітря, пише Reuters.

Оскільки в цьому році затемнення спостерігали лише жителі США – його назвали Велике Американське Затемнення. Останній раз повне затемнення Сонця у деяких місцях в США бачили в 1979 році, а жителі всієї країни могли спостерігати це явище в далекому 1918 році.

Цього разу зона, де можна було побачити затемнення, складала 113 км у ширину і 4000 км у довжину. На цій території проживає 12 млн людей, і до них приєдналися величезні натовпи туристів, за оцінками експертів, близько 7,4 млн. Затемнення почалося із західного узбережжя США і рухалося до східного узбережжня.

«Велике американське затемнення» – як це було
скрін NASA

В багатьох містах у зоні сонячного затемнення місцева влада створила спеціальні оглядові майданчики, а в Карбондейлі (Іллінойс) протягом понеділка були розкуплені всі місця на 15-тисячний стадіон.

Популярністю користувалися футболки, присвячені затемненню, з написом I totally blacked out (гра слів «я повністю потемнів», що також означає «я у відключці»).

Пришвидшена зйомка процесу сонячного затемнення:

Видання описує процес сонячного затемнення: спочатку настають квазі-сутінки, коли Сонце поступово «зникає» за Місяцем, і серед білого дня раптом стає видно зірки і планети, потім останній промінчик світла створює т.зв. ефект «діамантової обручки» (на фото), а коли Сонце повністю ховається за Місяцем, можна спостерігати дивовижне астрономічне явище – «сонячну корону», ауру зовнішньої атмосфери Сонця.

«Велике американське затемнення» – як це було
фото Jonathan Newton /Twitter Tauhid Chappell @TauhidChappell

Сонячна корона – єдина фаза в затемненні Сонця, яку можна спостерігати без додаткового захисту очей.

Момент «total eclipse» – повного сонячного затемнення:

Президент США Дональд Трамп з дружиною Меланією також спостерігали за сонячним затемненням. Українські користувачі соцмереж, як то кажуть, не втрималися.

«Велике Американське Затемнення» – як це було
Facebook Євген Манженко

Попереднє сонячне затемнення, яке було видно і в Україні, спостерігалося в 2015 році.

Соцмережі пропонують найкращі фото сьогоднішнього затемнення:

А The Guardian запропонував своїм читачам тест на те, чи пошкодили вони сітківку ока, поки дивилися на сонячне затемнення. Видання зазначає, що лікарні багатьох американських міст зараз переповнені людьми з опіками сітківки.

 Тест можна пройти за посиланням, він простий: «Якщо ви не зможете прочитати цю статтю – то значить, таки пошкодили».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті