«Велике Американське Затемнення» - як це було (ФОТО, ВІДЕО)
7,5 млн людей з'їхалися з усієї країни в міста, які лежать на шляху сонячного затемнення

У понеділок 21 серпня Місяць повністю закрив Сонце. За київським часом повне затемнення відбулося о 21.26, тому зі зрозумілих причин українці його бачити не могли. Унікальне астрономічне явище можна було спостерігати тільки на території Сполучених Штатів. Решта жителів планети могли побачити затемнення в онлайн-трансляції NASA.
Перше в цьому тисячолітті сонячне затемнення відбувалося загалом 1,5 години, а момент повного затемнення тривав близько 2 хвилин. За словами очевидців, в цей час настала повна темрява і різко впала температура повітря, пише Reuters.
Eclipse in my heart. Nebraska #SolarEclipse2017 #SolarEclipse #Eclipse2017
– Nýx Ἀthenea Stark ™ (@NyxHijaDelCaos) 21 серпня 2017 р.
pic.twitter.com/f48RGgoAB4
Оскільки в цьому році затемнення спостерігали лише жителі США – його назвали Велике Американське Затемнення. Останній раз повне затемнення Сонця у деяких місцях в США бачили в 1979 році, а жителі всієї країни могли спостерігати це явище в далекому 1918 році.
Цього разу зона, де можна було побачити затемнення, складала 113 км у ширину і 4000 км у довжину. На цій території проживає 12 млн людей, і до них приєдналися величезні натовпи туристів, за оцінками експертів, близько 7,4 млн. Затемнення почалося із західного узбережжя США і рухалося до східного узбережжня.

В багатьох містах у зоні сонячного затемнення місцева влада створила спеціальні оглядові майданчики, а в Карбондейлі (Іллінойс) протягом понеділка були розкуплені всі місця на 15-тисячний стадіон.
Популярністю користувалися футболки, присвячені затемненню, з написом I totally blacked out (гра слів «я повністю потемнів», що також означає «я у відключці»).
Пришвидшена зйомка процесу сонячного затемнення:
Watch our time lapse of the 2017 Total Solar #Eclipse as it passed over the Museum and downtown #KansasCity. pic.twitter.com/3hUqgDFuUU
– National WWI Museum (@TheWWImuseum) 21 серпня 2017 р.
Видання описує процес сонячного затемнення: спочатку настають квазі-сутінки, коли Сонце поступово «зникає» за Місяцем, і серед білого дня раптом стає видно зірки і планети, потім останній промінчик світла створює т.зв. ефект «діамантової обручки» (на фото), а коли Сонце повністю ховається за Місяцем, можна спостерігати дивовижне астрономічне явище – «сонячну корону», ауру зовнішньої атмосфери Сонця.

Сонячна корона – єдина фаза в затемненні Сонця, яку можна спостерігати без додаткового захисту очей.
Момент «total eclipse» – повного сонячного затемнення:
.@DavidMuir watches the sky as darkness falls and the total solar eclipse occurs in Charleston, SC. https://t.co/q3jBRYgob2 pic.twitter.com/dJpf0aavs3
– ABC News (@ABC) 21 серпня 2017 р.
Президент США Дональд Трамп з дружиною Меланією також спостерігали за сонячним затемненням. Українські користувачі соцмереж, як то кажуть, не втрималися.

Попереднє сонячне затемнення, яке було видно і в Україні, спостерігалося в 2015 році.
Соцмережі пропонують найкращі фото сьогоднішнього затемнення:
Best photos from today's solar eclipse: https://t.co/sTEQRpXCfy
– ABC News (@ABC) 21 серпня 2017 р.
The next total solar eclipse visible from U.S. to take place April 8, 2024. pic.twitter.com/x4AqEpmy81
А The Guardian запропонував своїм читачам тест на те, чи пошкодили вони сітківку ока, поки дивилися на сонячне затемнення. Видання зазначає, що лікарні багатьох американських міст зараз переповнені людьми з опіками сітківки.
Тест можна пройти за посиланням, він простий: «Якщо ви не зможете прочитати цю статтю – то значить, таки пошкодили».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].