Клімкін пояснив редактору The New York Times про непричетність України до поставок ракетних двигунів
Однак без допомоги з-за кордону тут не обійшлося, впевнений міністр

Український міністр закордонних справ Павло Клімкін написав редактору видання The New York Times свої зауваження стосовно статті про те, що Україна постачає двигуни для північнокорейських балістичних ракет. Видання надрукувало лист Павла Клімкіна.
«Мене стривожили припущення у вашій статті про те, що Україна могла постачати ракетні технології в Північну Корею», – йдеться в листі. Зокрема, Клімкін вказує на певні прогалини у ланцюжку припущень, зроблених авторами статті:
«У статті йдеться про те, що Північна Корея використовує двигун під назвою RD-250, тоді стверджується, що RD-250 був розроблений в Росії, а потім в тексті такий собі стрибок, нібито витік цих технологій іде з України. Але ніяких доказів для підтвердження цих звинувачень не було надано», – пише він.
«Як міністр закордонних справ України, а також підготовлений аерофізик, я хочу сказати, що моя країна не могла брати участі у сприянні розвитку ракетної програми КНДР», – стверджує Павло Клімкін.
При цьому він розповів, що виробничі лінії для будівництва цих типів ракет в Україні були зняті з експлуатації в 1992 році. Всі інструкції з виготовлення включені в комплексні посібники, які замкнені в високонадійних об’єктах, які охороняються нашими силами безпеки. Злочинці не тільки не змогли б отримати практичний доступ до цих інструкцій, а й ніякі їхні зусилля не залишилися б непоміченими нашим урядом, йдеться в листі.
Все ж Клімкін висловлює впевненість, що складні технології двигунів для ракет північнокорейці не могли розробити самі, тому їх мав допомагати хтось з-за кордону. Він закликає міжнародну спільноту провести розслідування, щоб з'ясувати, хто несе відповідальність.
Нагадаємо, інформацію про закупівлі Північною Кореєю на чорному ринку двигунів з українського заводу оприлюднило The New York Times 14 серпня, посилаючись на анонімні джерела розвідки США і доповідь Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
«Південмаш» спростовує можливість використання Північною Кореєю українських ракетних технологій. А Financial Times припускає, що українські двигуни випливли саме тоді, коли у Трампа розглядають питання про надання Україні зброї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].