Північна Корея може постачати Сирії хімічну зброю – доповідь ООН

Північна Корея може постачати Сирії хімічну зброю – доповідь ООН

За останні півроку перехоплено два вантажі з КНДР, призначені для сирійської організації, що розробляє хімічну зброю

Північна Корея може постачати Сирії хімічну зброю – доповідь ООН
Фото Demetrius Kennon/U.S. Navy

Дві партії вантажу, який слідував із Північної Кореї в Сирії було перехоплено за останніх півроку. Цей вантаж призначався для сирійської урядової організації, відповідальної за розробку хімічної зброї. Про це повідомляє Reuters з посиланням на конфіденційний звіт ООН.

В документі обсягом 37 сторінок не розкриваються деталі про місце і час перехоплення та про вміст вантажу.

«Комісія вивчає повідомлення про співпрацю Сирії і КНДР в галузі забороненої розробки хімічної зброї, балістичних ракет та інших видів озброєння», – сказано в доповіді.

Повідомляється, що вантаж перехопили дві країни-члени ООН. Ще одна країна повідомила в ООН, що має підстави вважати, що вантаж належить північнокорейській компанії KOMID.

Рада безпеки ООН у 2009 році внесла KOMID в чорний список як провідного постачальника зброї і експортера устаткування, пов'язаного з балістичними ракетами і звичайними видами озброєння. У березні 2016 року Рада безпеки також включив в чорний список двох представників KOMID в Сирії.

«Вантаж призначався для підставних сирійських організацій, а насправді для Центру наукових досліджень і розробок Сирії (SSRC) – установи, яка раніше співпрацювало з KOMID при попередніх поставках заборонених товарів», – написали експерти ООН.

Нагадаємо, на початку серпня Рада безпеки США одноголосно ввела нові санкції проти КНДР, направлені на те, щоб натиснути на Пхеньян та врешті припинити його ядерну програму. Санкції зможуть скоротити річний прибуток від експорту країни на третину.

Як повідомлялося, у результаті застосування режимом Асада хімічної зброї у населеному пункті Хан Шейхун у провінції Ідліб загинули щонайменше 80 людей. 

У відповідь на це США запустили 59 «Томагавків» по Сирії. Американські міноносці обстріляли крилатими ракетами авіабазу Шайрат, підконтрольну Башару Асаду.

Сполучені Штати зробили попередній висновок про те, що Росія знала заздалегідь про хімічну атаку в Сирії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті