НБУ зняв обмеження на видачу іноземної валюти з банківських рахунків

НБУ зняв обмеження на видачу іноземної валюти з банківських рахунків

Обмеження також знято з видачі банківських металів

НБУ зняв обмеження на видачу іноземної валюти з банківських рахунків
Фото Pixabay

Національний банк України зняв обмеження на видачу готівки в іноземній валюті та банківських металах з поточних і депозитних рахунків через каси і банкомати, повідомляє прес-служба Нацбанку.

З вересня минулого року діяв ліміт, згідно з яким один клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис. грн в еквіваленті.

Як наголошується в повідомленні, наразі НБУ вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження, враховуючи істотне поліпшення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізації валютного ринку.

Крім того, НБУ лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред'явника, знявши заборону на їх випуск, і скасувавши вимогу погашати їх тільки шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред'явника.
Також для депозитних сертифікатів в іноземній валюті знімається вимога про мінімальний термін розміщення в 6 місяців.

Разом з тим НБУ додав до переліку винятків з заборони на дострокове погашення кредитів і позик перед іноземними кредиторами випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземній банк.
Ця держава має входити в число країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's).

Також НБУ спростив для банків розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод,спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

НБУ зняв обмеження на видачу іноземної валюти з банківських рахунків
Фото НБУ

Як вже повідомляв Mind, невдовзі українці зможуть здійснювати операції з валютою за міжнародними правилами – без дозволу регулятора на ті чи інші операції. Такі зміни будуть можливі за умови ухвалення Радою законопроекту “Про валюту”, що був запропонований Нацбанком.

Головні положення майбутнього закону такі: Нацбанк дозволяє банкірам і фізособам будь-які дії з валютою, що не заборонені законом. Зараз навпаки: заборонено все, на що не отримано дозвіл регулятора. Про проведення будь-якої операції з валютою треба буде просто повідомити в НБУ. Зараз: спершу потрібний дозвіл Нацбанку, припустімо, імпортерам – на купівлю валюти для завезення товарів з-за кордону.

Також можна буде інвестувати валюту за кордон: купувати цінні папери іноземних бізнес-структур без ліцензії. На сьогодні ця норма вже діє завдяки постанові Нацбанку, але дозвіл регулятора поки що потрібний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло