Кенія продовжила безмитну закупівлю кукурудзи в України до наступного року

Кенія продовжила безмитну закупівлю кукурудзи в України до наступного року

Цього року Україна експортувала до Кенії кукурудзи на $17,5 млн

Кенія продовжила безмитну закупівлю кукурудзи в України до наступного року
Фото Pixabay

Уряд Кенії продовжив до 30 червня 2018 р. процедури безмитної закупівлі «жовтої» кормової кукурудзи для потреб компаній, які входять до Асоціації мукомелів та Асоціації виробників комбікормів Кенії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Цього року Україна експортувала до Кенії 111,5 тис. тонн кукурудзи на $17,5 млн. Наразі кукурудза складає 33,5% від загального експорту до Кенії, який за січень-червень 2017 зріс на 412,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Перший запит на безмитну  закупівлю 450 тисяч тон кукурудзи в Україні надійшов від Міністерства сільського господарства Кенії у березні цього року через очікуваний неврожай кукурудзи у зв’язку з посухою.

Нагадаємо, 9 серпня Європейський Союз вирішив ввести мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго. Основною причиною стали кроки по зміцненню євро на тлі низьких світових цін на кукурудзу через надлишок світової пропозиції.

Імпортне мито у розмірі €157 за тонну буде вводиться у випадку, якщо імпортні ціни, що розраховуються на основі експортних цін США із урахуванням вартості фрахту, опустяться нижче позначки та триматимуться на такому рівні не менше 10 діб. Отож мито покриває різницю між ціною поточного імпорту та запровадженим в Європейському Союзі граничним значенням та може бути скорегованим із зміною цін імпорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло