CNN показав як шпигуни з КНДР намагались вкрасти українські ракетні технології

CNN показав як шпигуни з КНДР намагались вкрасти українські ракетні технології

Матеріали справи надала СБУ

CNN показав як шпигуни з КНДР намагались вкрасти українські ракетні технології
Фото: yuzhmash.com

Телеканал CNN оприлюднив відео, на якому співробітники Служби безпеки України затримують двох північнокорейських шпигунів, які намагаються сфотографувати те, що на їх думку, є надсекретними розробкам ракет.

Відкриття матеріалів справи 2011 року , як відео, так і пояснення деталей операції затримання, направлене на розвінчання тверджень щодо імовірного використання Пхеньяном вкрадених або отриманих у інший спосіб ракетних проектів з України.

Нагадаємо, претензії наводяться у звіті, опублікованому 14 серпня аналітиками Міжнародного інституту стратегічних досліджень та оприлюдненому виданням The New York Times. 

Співробітник СБУ, який говорив на умовах анонімності, наполягав,що Північна Корея не могла отримати жодних ракетних технологій, оскілки усі їх спроби були перехоплені. Також він розповів, що в 2011 році два інших громадянина КНДР були депортовані з території України після того, як вони «намагались отримати ракетні боєприпаси, самонавідні ракети, зокрема для ракет класу земля-повітря». Депортовано було і третього громадянина Північної Кореї, який мав транспортувати зазначене озброєння з України.

Крім цього, у 2015 році ще 5 жителів КНДР були депортовані «за допомогу розвідувальній роботі Північної Кореї в Україні».

Як повідомляється, нині за ґратами знаходяться дві особи, діяльність яких показана на відео. Обидва наразі відбувають 8-річні строки у в’язниці у м. Житомир.

Журналістам CNN дозволили зустрітись і ув’язненими. Один з них, особа близько 50 років, житель Пхеньяну, у судових документах зазначений як Х5. Зазначається, що він говорить російською з ледь відчутним акцентом. Його молодший співучасник – технічний експерт, відомий у в’язниці як Х32. Один з них повністю відкидає свою провину, інший – частково визнає обвинувачення.  На волю шпигунів відпустять у вересні 2018 року. 

Ці двоє є єдиними шпигунами в українських тюрмах, хоча уповноважені особи повідомляють, що і в 2016 році кілька разів їм вдалось перехоплювати спроби Північної Кореї отримати доступ до ракетних секретних технологій. 

Нагадаємо, завод «Південмаш» спростовує використання КНДР українських ракетних технологій.

Крім цього, міністр закордонних справ України Павло Клімкін також звернувся до редактора видання The New York Times та вказав на певні прогалини у ланцюжку припущень, зроблених авторами статті. Втім, Клімкін, висловлює впевненість, що північнокорейцям допоміг у розробках хтось з-за кордону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло