Google звертає увагу на душевний стан та здоров’я своїх користувачів

Google звертає увагу на душевний стан та здоров’я своїх користувачів

Новий сервіс має на меті якомога раніше виявляти у людей симптоми депресії

Google звертає увагу на душевний стан та здоров’я своїх користувачів
фото Shutterstock

Американська версія пошуковика Google пропонуватиме кожному хто вводить у пошуку слово «депресія» пройти спеціальний «тест на депресію». Про це повідомляє Forbes.

Google почали співпрацю з Національним альянсом з психічних захворювань (NAMI), щоб звернутись до людей, які можуть бути в депресії. Вони сподіваються, що коли люди почнуть оцінювати своє психічне здоров’я, вони також почнуть звертатись за лікуванням.

Ось яким чином це буде працювати: коли людина вводить у пошуку слова, пов’язані зі депресією, в Google на верхньому рядку з’явиться питання «Ви пригнічені?». Якщо відповідь буде ствердною, людині запропонують заповнити анкету, за допомогою якої спеціалісти зможуть діагностувати депресію.

Мета опитувальника – отримати більше інформації, з якою можна звернутись до лікаря. За даними NAMI, близько 50% людей у стані депресії не звертаються за допомогою.

«Статистика показує, що ті, хто мають симптоми депресії зазвичай, звертаються за допомогою після 6-8 років після появи перших її ознак, – пише Мері Гіліберті, генеральний директор NAMI у блозі Google. – Ми вважаємо, що сам факт усвідомлення наявності депресії, допоможе нам забезпечити швидший початок лікування. Анкета може у цьому допомогти, але вона не може бути використана як єдиний інструмент для діагностики».

Повідомляється, що багато людей навіть можуть не здогадуватись про свою депресію або через незнання її клінічних симптомів або через небажання шукати вирішення проблеми з ряду причин.

«Клінічна депресія – доволі розповсюджена серед американців, її переживає кожен п’ятий американець, – пише Гіліберті. – Однак, не зважаючи на її розповсюдженість, лише близько 50% отримують лікування. Щоб підвищити обізнаність людей, ми об’єднались з Google, таким чином ми забезпечуємо більший доступ до інформації та інструментів для людей, які можуть бути в депресії».

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що понад 300 млн жителів планети страждають на депресію. Зокрема, в Украйні на депресію страждає 6,3% населення. Відзначається, що це лише офіційні дані, адже багато хворих не звертаються за лікуванням. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло