Британія просить ЄС продемонструвати «уяву» під час переговорів

Британія просить ЄС продемонструвати «уяву» під час переговорів

Третій раунд переговорів щодо Brexit відбудеться 28 серпня

Британія просить ЄС продемонструвати «уяву» під час переговорів
фото Shutterstock

Великобританія закликала Євросоюз в понеділок продемонструвати «уяву» в переговорах щодо Brexit та зосередити увагу на майбутніх зв’язках, а не на врегулюванні «розлучення». Про це повідомляє Reuters.

Міністр Brexit Девід Девіс закликав ЄС виявити більшу гнучкість у третьому раунді переговорів, які скоріше всього, фокусуватимуться на технічних питаннях.

Урядове джерело повідомило, що Великобританія вкаже на папери, які вона опублікувала за останні два тижні. Ці документи стосуються усіх питань, починаючи від митних процедур та закінчуючи даними, що виходять за рамки короткого викладу ЄС, щоб в першу чергу досягти прогресу в трьох ключових областях – правах експатріантів, кордону між Великобританією та Ірландією та фінансовому врегулюванні.

«Тепер обидві сторони мають бути гнучкими і готовими іти на компроміс, коли мова йде про рішення, на як ми не згодні,- сказало джерело. – Як сказали в ЄС, час іде, тому ні одна із сторін не має зволікати».

Британські чиновники говорять, що самостійно не можуть рухатись у цих галузях, не знаючи якими будуть майбутні відносини між країною та ЄС, оскільки ситуація на кордоні, наприклад, значною мірою залежатиме від майбутньої митної домовленості з Євросоюзом.

Але ЄС притримується своєї позиції, що в цих питаннях необхідно «досягнути достатнього прогресу перед тим, як переходити до обговорення майбутніх відносин.

Нова серія переговорів відбуватиметься на фоні серйозного уповільнення економічних показників. 

Нагадаємо, раніше Британія заявила, що між Ірландією та Північною Ірландією не має бути прикордонних постів після виходу країни з ЄС. Британські міністри хочуть «прозорий кордон» із звільненням від будь-яких перевірок для невеликих компаній, які представляють собою 80% транскордонної торгівлі.

Крім цього, Британія заявила про намір залишити безвізовий режим з ЄС. Громадяни країн блоку зможуть вільно подорожувати Великобританією, але для навчання та роботи необхідно буде отримувати спеціальний дозвіл.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті