В ЄС змусять Facebook, Google та Apple зав'язувати зі схемами і платити реальний податок

В ЄС змусять Facebook, Google та Apple зав'язувати зі схемами і платити реальний податок

Інтернет-гіганти реєструються в країнах з найнижчою податковою ставкою, працюючи при цьому в інших країнах

В ЄС змусять Facebook, Google та Apple зав'язувати зі схемами і платити реальний податок
фото Shutterstock

Франція і Німеччина планують випустити новий законопроект, який затвердить нові правила сплати податку для техногігантів, які працюють і заробляють гроші на території Єврооюзу – в тому числі Google, Apple, Facebook та Amazon. Про це повідомляє видання The Local.fr, посилаючись на міністра фінансів Франції Бруно Ле Мера.

Міністр пропонує змусти компанії платити податок не з прибутку, а з реальної виручки.

«Ми пропонуємо взяти за точку відліку суму виручки цих найбільших компаній, зафіксувати, виходячи з цього рівня, рівень оподаткування і зробити так, щоб ці компанії виплачували належний податок у тих європейських країнах, в яких вони отримують прибуток», – написав Ле Мер в онлайн-чаті в Facebook.

Він зазначив, що раніше вже робилися спроби змусити ці компанії платити більший податок, але переговорили заходили в глухий кут.

Новий проект буде оприлюднено в Талліні на зустрічі міністрів фінансів у середині вересня.

Інтернет-гіганти вже довгий час звинувачуються за використання в Європі складних механізмів для уникнення сплати повної суми податку. Зокрема вони реєструють свої підрозділи в країнах з найнижчими ставками податків, навіть якщо працюють в інших країнах.

Ле Мер дав свій коментар після того, як Google недавно уникнув сплати податку в розмірі 1,115 млрд євро, який вимагало французьке казначейство. Суд ухвалив, що ірландська дочірня компанія американської компанії Google не обкладається податком у Франції.

Наприклад, за 2016 рік французький підрозділ Facebook заплатив податок на прибуток в розмірі 1,16 млн євро, американський сервіс короткочасної оренди житла Airbnb – лише 92,4 тис. євро. При цьому, за підрахунками французьких ЗМІ, завдяки різним схемам податкової оптимізації Facebook у Франції може занижувати реальну виручку в 14 разів – до 37 млн євро, а Airbnb – в 24 рази (до 5 млн євро).

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв посилити свою позицію щодо американських інтернет-гігантів під час своєї передвиборчої кампанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті