15 областей України показали найвищу врожайність за період незалежності

15 областей України показали найвищу врожайність за період незалежності

Зафіксовано найвищу врожайність ячменю, жита та ріпаку

15 областей України показали найвищу врожайність за період незалежності
Фото Pixabay

В Україні завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур. 15 областей продемонстрували найвищу врожайність за весь період незалежності України, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Попри несприятливі погодні умови, галузь вийшла на високі показники врожайності, за деякими культурами – на найвищі за роки незалежності. Ми зберігаємо попередні прогнози щодо врожаю, рівень якого повністю забезпечить продовольчу безпеку держави та генерує ресурс для експорту, співставний з минулорічним», – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Він нагадав, що в минулому році аграрії досягли найвищого серед усіх галузей рівня рентабельності (31,6%) і в поточному сезоні, з урахуванням поступового зростання світових цін на сільгосппродукцію, є підстави для збереження високих показників прибутковості аграрного бізнесу.

Так, за результатами збирання ранніх зернових і зернобобових, намолочено ячменю – 8,6 млн тонн, зібрано жита – 471 тис. тонн, та намолочено ріпаку – 2,1 млн тонн зерна.

ТОП-5 областей з найвищою врожайністю зернових та зернобобових культур

Хмельницька 56,6 ц/га
Івано-Франківська 52,1 ц/га
Вінницька  50,0 ц/га
Тернопільська 49,8 ц/га
Чернівецька 48,8 ц/га

Нагадаємо, дохід Аграрного фонду за підсумками I півріччя 2017 склав 1,8 млрд грн, прибуток до оподаткування – 89,3 млн грн (з урахуванням резерву сумнівних боргів), чистий прибуток після нарахування податку на прибуток склав 70,2 млн грн.

В порівнянні з результатами аналогічного періоду 2016 року чистий прибуток товариства збільшився у 2,8 раз. Виконання фінансового плану за I півріччя 2017 р становить 102%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло