Київський суд виніс рішення на користь Суркісів у справі проти націоналізації Привату

Київський суд виніс рішення на користь Суркісів у справі проти націоналізації Привату

За неофіційними даними, під час націоналізації Приватбанку Суркіси втратили близько $300 млн

Київський суд виніс рішення на користь Суркісів у справі проти націоналізації Привату
Фото УНIАН

Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов шести компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів, до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до Міністерства фінансів і до ПриватБанку про визнання протиправним рішення про списання коштів пов'язаних осіб. Про це повідомляє видання Finbalance.

Текст відповідної постанови суду засекречений, однак про факт винесення такого рішення стало відомо з супутніх судових матеріалів по цій справі.

У них зазначалося, що в рамках свого позову вказані структури просили суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань визначення пов'язаних з банком осіб і перевірки операцій банків з такими особами НБУ N105 від 13 грудня 2016 року про визначення позивачів пов'язаними з ПриватБанком .

Також позивачі просили скасувати наказ тимчасового адміністратора ПриватБанку N22 від 20 грудня 2016 року Про заборону видаткових операцій за рахунками пов'язаних осіб в частині, що стосується прав та інтересів позивачів про призупинення/ блокування/ припинення чи будь-яке інше обмеження здійснення видаткових готівкових і/або безготівкових операцій за депозитними чи будь-якими іншими рахунками.

Крім того, позивачі вимагали визнати протиправним рішення тимчасового адміністратора ПриватБанку Про погодження умов продажу неплатоспроможного банку ПриватБанк від 20 грудня 2016 року N2893 в частині, що стосується їх прав і інтересів.

У рамках націоналізації фінустанови кошти Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments та Sofinam Investments потрапили під операцію bail-in (примусову конвертацію в акції банку): в судових матеріалах згадувалося про договори про придбання акцій між ПриватБанком і зазначеними компаніями, від імені яких діяв ФГВФО, а також про списання їх коштів.

Як повідомлялося, НБУ виключив аудиторську фірму PwC із реєстру аудиторів банків за недостовірний аудит Приватбанку. Відповідне рішення прийняло Правління НБУ 20 липня.

Нагадаємо, Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і заборонить їй проводити аудити інших банків. Коломойський і Боголюбов обіцяють до 1 липня реструктуризувати видані «наліво» кредити.

На початку липня стало відомо, що Коломойський з Боголюбовим подали позови до ПриватБанку на 8,9 млрд грн. Кількість поданих до банку позовів складає 2902 на суму 20,185 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло