НБУ отримав від уряду повноваження на створення і ведення кредитного реєстру

НБУ отримав від уряду повноваження на створення і ведення кредитного реєстру

Відповідний проект щодо внесення змін до деяких законодавчих актів Кабмін затвердив на сьогоднішньому засіданні

Кабінет міністрів під час чергового засідання схвалив надання Національному банку повноважень на створення і ведення кредитного реєстру. Тепер НБУ отримав можливість отримувати від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб визначену законом інформацію про юридичних і фізичних осіб, які є сторонами кредитних операцій.

Як повідомляє «Інтерфакс», у рамках нових повноважень центробанк зможе використовувати таку інформацію для банківського регулювання і нагляду, а також надавати банкам та бюро кредитних історій інформацію з цього реєстру.

Крім цього, Нацбанк встановлюватиме певні рівні заборгованості позичальника перед банком, при перевищенні яких банк повинен буде подати до кредитного реєстру інформацію про проведення кредитної операції з таким клієнтом.

Законопроект також регулює правові підстави для розкриття центробанком інформації з реєстру, яка буде надаватися банкам і бюро кредитних історій та містить банківську таємницю. Норми законопроекту, зокрема, передбачають, що боржник – клієнт банку буде мати право доступу до інформації про себе та право вимагати внесення змін до таку інформацію в разі незгоди з її змістом.

Зазначимо, проект закону за №3111 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ» група депутатів зареєструвала у парламенті ще в середині вересня 2015 року. Представники асоціацій кредитних бюро виступили проти ідеї створення кредитного реєстру НБУ, оскільки, на їхню думку, це могло призвести до монополії регулятора на ринку кредитних історій. Наприкінці листопада 2016 року проект закону був відкликаний.

А у червні 2017 року заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявила, що центробанк має намір запустити тестову версію кредитного реєстру позичальників до кінця поточного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті