Google відповіла на платформу доповненої реальності ARKit від Apple власною розробкою

Google відповіла на платформу доповненої реальності ARKit від Apple власною розробкою

Платформа Apple працюватиме тільки на iPhone, тоді як у Google – на більшості пристроїв з Android

Google відповіла на платформу доповненої реальності ARKit від Apple власною розробкою
фото Pocketnow

Компанія Google в середу представила власну платформу доповненої реальності для Android-додатків під назвою «ARCore». Це відповідь на програмну платформу ARKit від Apple, яка демонструє нові можливості в додатках доповненої реальності, передає Reuters.

Доповнена реальність, в якій цифрові об'єкти накладаються на реальний світ на екрані, отримала поштовх до розвитку після шаленої популярності гри Pokémon Go. Гра, запущена в Сполучених Штатах в липні минулого року, змушувала гравців шукати на вулицях міста анімованих персонажів.

Google відповіла на платформу доповненої реальності ARKit від Apple власною розробкою

Запуск ARKit від Apple ще навіть не відбувся, однак публіці вже демонструється маса переваг нової платформи на iPhone. Окрім ігрових цілей – літаючих мишей та фантастичних машин – на платформі бідуть розвивати доповнену реальність і серйозні фірми. Мова йде про такі імена, як Ikea, The Food Network, AMC TV, Giphy і так далі.

Наприклад, Ikea запустить Ikea Place. Програма дозволяє приміряти перед покупкою майбутні меблі до реальної обстановки своєї квартири чи будинку. Необхідно відкрити програму на iPhone, виміряти за допомогою камери простір навколо себе, а потім помістити в нього віртуальні меблі з каталогу (копія реальних). Після цього можна пройтися навколо неї, оцінити розміри, матеріали і візерунок.

Що стосується Google, подібна технологія «ARCore» буде доступна на більшості смартфонів з Android, на Samsung Galaxy S8, також на власному телефоні Pixel від Google.

Програми та ігри з ARCore будуть використовувати камеру телефону, щоб визначати обстановку навколо, свою позицію, рух і т.д. ARCore працює з Java/OpenGL, Unity і Unreal і включає в себе зчитування рухів, розуміння обстановки і ступеня освітленості.

Компанія повідомила в своєму блозі, що сподівається зробити цю технологію доступною не менше ніж для 100 мільйонів користувачів. Дату виходу компанія поки що не повідомляє.

Схоже, активне протистояння в області доповненої реальності між Apple і Google почнеться вже цієї осені.

Крім того, раніше ми повідомляли, що платформа від Facebook із підтримкою доповненої реальності Camera Effects стане доступною для розробників у бета-версії вже зовсім скоро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло