Банкам дозволили видавати кредити в гривні під заставу валюти на рахунках клієнтів

Банкам дозволили видавати кредити в гривні під заставу валюти на рахунках клієнтів

Рішення прийнято НБУ в рамках послаблення антикризових обмежень на валютному ринку

Банкам дозволили видавати кредити в гривні під заставу валюти на рахунках клієнтів
Фото Shutterstock

Національний банк України дозволив банкам кредитування в гривні під заставу іноземної валюти на рахунках клієнтів, повідомляє прес-служба НБУ.

Донедавна банкам було заборонено видавати клієнтам кредити в національній валюті, якщо в забезпечення виконання зобов’язань за ними були надані майнові права на кошти в іноземній валюті, що розміщені на рахунках у банках.

Відсьогодні, 30 серпня, за рішенням Нацбанку, видача кредитів у таких випадках дозволена. Відповідне рішення було прийнято в рамках послаблення антикризових обмежень на валютному ринку, зазначають в НБУ.

Як вже повідомляв Mind, невдовзі українці зможуть здійснювати операції з валютою за міжнародними правилами – без дозволу регулятора на ті чи інші операції. Такі зміни будуть можливі за умови ухвалення Радою законопроекту “Про валюту”, що був запропонований Нацбанком. Цей законопроект скасовує практично всі обмеження, що діють більше 20 років.

Нацбанк дозволит банкірам і фізособам будь-які дії з валютою, що не заборонені законом. Зараз навпаки: заборонено все, на що не отримано дозвіл регулятора. Про проведення будь-якої операції з валютою треба буде просто повідомити в НБУ. Зараз спершу потрібний дозвіл Нацбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло