Cargill інвестував у вирощування штучного м'яса $17 млн

Cargill інвестував у вирощування штучного м'яса $17 млн

У стартап вже вклали кошти Білл Гейтс і Річард Бренсон та ще кілька венчурних фондів

Cargill інвестував у вирощування штучного м'яса $17 млн
Фото: pixabay.com

Компанія Cargill інвестувала $17 млн в стартап з вирощування «чистого» м'яса з живих клітин тварини. До слова, разом з ними до проекту вклали кошти і Білл Гейтс, і Річард Бренсон, та ще кілька венчурних фондів.

Про це повідомляє Аgravery.com.

«Клітини самовідтворюються на кисні і поживних речовинах у металевих культиваторах і ростуть як маса м’язів до набуття необхідних параметрів. Процес триває від трьох до шести тижнів. Непотрібно нікого вбивати чи колоти антибіотиками», ― розповів фахівець агроринку Юрій Покладенко.

Він додав, що за даними ООН, м'ясна худоба споживає третину вирощеного в світі зерна і використовує четверту частину світових земель як пасовиська.

Університет Квінсленд з Австралії вже встиг провести опитування 673 громадян США, з яких близько третини готові споживати штучне м'ясо регулярно, половина ― замінить ним соєві продукти, і лише п’ята частина опитаних відмовилась його спробувати. А от Стівен Джунта (кулінарний директор м’ясного підрозділу «Каргілл», що був колись особистим кухарем Рональда Рейгана) ретельно оглянув м’язову масу і спробував шматок качиного штучного м’яса.

«Це був гарний, чистий смак. Я б абсолютно спокійно дав це своїм дітям», ― сказав Джунта.

«Безумовно, ми не знаємо про наслідки. Так само, як і з ГМО, багато супротивників говорять про шкоду (досі не доведену), про необхідність споживання натуральної їжі, про зв'язок з природою. Так чи інакше, велика кількість зернових, що вирощується в США та Європі генно модифікована. Якщо відверто, то і в Україні теж. FAO вже давно лякає світовим голодом і прогнозує, що 9 млрд населення планети в 2050 році не буде чим годувати. Штучне м'ясо може бути альтернативою. Прогрес не спинити, а от передбачити падіння попиту на фуражні зернові варто було б», ― зауважив Покладенко.

Cargill Inc. ― найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво. Компанія працює у 68 країнах світу, займається продажами зерна, олії, цукру та інших продуктів. Також є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

Навесні стало відомо, що International Finance Corporation, IFC, підписала договір щодо виділення кредиту в розмірі $37 млн на будівництво терміналу Cargill, який реалізується MV Cargo. Про будівництво в порту «Южний» зернового терміналу потужністю 5 млн тонн на рік корпорація Cargill та компанія MV Cargo домовилися у лютому 2016 року. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло