В США стрімко зростає ціна на бензин

В США стрімко зростає ціна на бензин

За два дні вартість пального зросла у Техасі на 3%

В США стрімко зростає ціна на бензин
Фото Shutterstock

Роздрібні ціни на бензин в США виросли на 2,8% з п’ятниці по суботу у зв’язку із повідомленнями нафтопереробних заводів щодо нестачі пального, що була викликана ураганом «Харві». Про це повідомляє Reuters.

За даними експертів консалтингової групи ААА, вартість бензину складає 2,59 за галон, що демонструє зростання середньої ціни на 16,7% у порівнянні з минулим роком.

Середня вартість в Техасі, де бушували стихія, зросла більш ніж на 3% з п’ятниці по суботу та на 12% у порівнянні з минулим тижнем.

НПЗ Motiva попередив клієнтів щодо дефіциту в результаті того, що ураган змусив припинити роботу ряду найбільших нафтопереробних заводів та трубопроводів в країні.

Як повідомлялось, «Харві» закрив нафтопереробні заводи, які щоденно можуть переробляти до 4,4 млн барелів сирої нафти.  

Майже половина нафтопереробних потужностей США розміщується на узбережжі Мексиканської затоки – регіоні, близькому до поставок сирої нафти, включно із техаськими нафтовими родовищами та імпортом мексиканської та венесуельської нафти.

Як повідомляється, роботу деяких трубопроводів вже відновили. Компанія Magellan Midstream Partners оголосила у п’ятницю ввечері, що відновила операції на своїх трубопроводах BridgeTex та Longhorn, які транспортують близько 675 000 барелів сирої нафти на день.

Видобуток нафти ще не оговтався після руйнівної стихії, станом на п’ятницю об’єм видобутку складав 153 000 барелів на добу у порівнянні із 324 000 барелів всього два дні тому. Об’єм нафтових потужностей впав до мінімального рівня за 7 років.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло