Вчені зніматимуть показники з листя рослин, щоб визначити, коли їх слід поливати

Вчені зніматимуть показники з листя рослин, щоб визначити, коли їх слід поливати

Нова розробка буде корисною для аграрних робіт в посушливих районах

Вчені зніматимуть показники з листя рослин, щоб визначити, коли їх слід поливати
фото pixabay.com

У американському штаті Пенсільванія вчені розробили сенсори, які вимірюють товщину листка рослини. Ці дані допоможуть фермерам точно визначити найкращий час для поливання, повідомляє HighTech.

Розробка стане дуже корисною для посушливих сільськогосподарських районів, де дотримання рослинами «водного режиму» критично важливе. Щоб визначити, коли поливати, зазвичай вимірюють зволоженість грунту або вираховують суму випарів з поверхні грунту і з рослини. Нова технологія дозволяє більш точно визначити, коли рослина потребує поливання – це значно збільшує ефективність використання води.

«Товщина листка – як повітряна куля. Вона збільшується при достатній кількості води і зменшується при її нестачі, зневодненні, – розповідає Амін Афзал, керівник дослідження. – Тому аналіз змін товщини вказує на стан рослини – достатньо їй вологи чи ні».

На основі сенсорів працюватиме ціла система поливу – за задумом Афзала, система працюватиме без проводів, сенсори живитимуться сонячною енергією чи від батарейок, дані надсилатимуться на іригаційний пристрій.

А керувати всім цим можна буде через додаток на смартфоні.

Раніше ми писали про вертикальні овочеві ферми Plenty, які дають у 350 разів більше врожаю, використовуючи в 100 разів менше води. Створення вертикальних ферм біля великих міст вирішить питання з транспортуванням. 

Нагадаємо, SoftBank, Alphabet та Джефф Безос із Amazon вклали $200 млн у вертикальні ферми. Стартап обіцяє зробити революцію в постачанні овочів для великих міст.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло