Вертикальні овочеві ферми Plenty дають у 350 разів більше врожаю
Створення ферм біля великих міст вирішить питання з транспортуванням

Вирощувати овочі на висоті 6 метрів – це реально, а також дуже вигідно. Вертикальні фермерські господарства набирають силу. Зниження цін на світлодіодне підсвічування і розумні системи поливу рослин привели до розквіту цієї галузі. Стартап Plenty з Сан-Франциско – один із таких прикладів, про який розповідає портал Hightech.
Вертикальні ферми Plenty здатні виробляти в 350 разів більше врожаю, ніж звичайні ферми, використовуючи при цьому лише 1% води. Стартап також в 6 разів перевершує за продуктивністю інші аналогічні компанії, наприклад, Aerofarms і Bowery – за рахунок зниження вартості обладнання та експлуатації.
Ферми Plenty – це ряди піддонів з рослинами, які простягаються на висоту 6 метрів. Тут вирощуються рідкісні сорти базиліка й цибулі, салат-латук, щавель та інші види листових овочів.
Більшість цих сортів рослин не продаються в магазинах, бо невигідні в транспортуванні. В умовах залежності від логістики фермери вирощують тільки ті сорти, які довше зберігаються. Глава Plenty Метт Барнард вважає, що нинішнє виробництво зелені направлено на збагачення вантажних компаній і дистриб'юторів, а не на створення смачного та якісного продукту. Більше того, 30-45% від вартості овочів – це витрати на логістику.

Компанія Барнарда залучила $26 млн інвестицій від великих фондів, в тому числі від Bezos Expeditions і Innovation Endeavors. Стартап планує вирощувати смачніші і якісніші сорти зелені з більшою ефективністю, але меншими витратами.
Завдяки цифровим системам для розрахунку економічних витрат організувати роботу ферми стало ще простіше. У Plenty також незабаром планують перейти на сонячну енергію – ще одна технологія, яка активно розвивається.
Завдяки ізольованості ферм рослинам майже не загрожують паразити. Для боротьби з шкідниками немає необхідності використовувати пестициди – досить «найняти штат» сонечок (божьих коровок – рос.).
Plenty планує будувати свої ферми неподалік від великих міст. Згодом стартап планує охопити більшість великих метрополій по всьому світу.
Великі агрокомплекси нового типу з'являються по всьому світу. У Шанхаї збираються побудувати комплекс вертикальних ферм площею 100 гектарів. В американському Нью-Джерсі відкрилася ферма Aerofarms площею 14 164 кв. метрів, яка виробляє понад 900 тонн листових рослин на рік. Таку продуктивність можна співставити з 139 931 кв. м сільського господарства на відкритому грунті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].