Вертикальні овочеві ферми Plenty дають у 350 разів більше врожаю

Вертикальні овочеві ферми Plenty дають у 350 разів більше врожаю

Створення ферм біля великих міст вирішить питання з транспортуванням

Вертикальні овочеві ферми Plenty дають у 350 разів більше врожаю
фото Plenty

Вирощувати овочі на висоті 6 метрів – це реально, а також дуже вигідно. Вертикальні фермерські господарства набирають силу. Зниження цін на світлодіодне підсвічування і розумні системи поливу рослин привели до розквіту цієї галузі. Стартап Plenty з Сан-Франциско – один із таких прикладів, про який розповідає портал Hightech.

Вертикальні ферми Plenty здатні виробляти в 350 разів більше врожаю, ніж звичайні ферми, використовуючи при цьому лише 1% води. Стартап також в 6 разів перевершує за продуктивністю інші аналогічні компанії, наприклад, Aerofarms і Bowery – за рахунок зниження вартості обладнання та експлуатації.

Ферми Plenty – це ряди піддонів з рослинами, які простягаються на висоту 6 метрів. Тут вирощуються рідкісні сорти базиліка й цибулі, салат-латук, щавель та інші види листових овочів.

Більшість цих сортів рослин не продаються в магазинах, бо невигідні в транспортуванні. В умовах залежності від логістики фермери вирощують тільки ті сорти, які довше зберігаються. Глава Plenty Метт Барнард вважає, що нинішнє виробництво зелені направлено на збагачення вантажних компаній і дистриб'юторів, а не на створення смачного та якісного продукту. Більше того, 30-45% від вартості овочів – це витрати на логістику.

Вертикальні овочеві ферми Plenty дають у 350 разів більше врожаю
фото Plenty

Компанія Барнарда залучила $26 млн інвестицій від великих фондів, в тому числі від Bezos Expeditions і Innovation Endeavors. Стартап планує вирощувати смачніші і якісніші сорти зелені з більшою ефективністю, але меншими витратами.

Завдяки цифровим системам для розрахунку економічних витрат організувати роботу ферми стало ще простіше. У Plenty також незабаром планують перейти на сонячну енергію – ще одна технологія, яка активно розвивається.

Завдяки ізольованості ферм рослинам майже не загрожують паразити. Для боротьби з шкідниками немає необхідності використовувати пестициди – досить «найняти штат» сонечок (божьих коровок – рос.).

Plenty планує будувати свої ферми неподалік від великих міст. Згодом стартап планує охопити більшість великих метрополій по всьому світу.

Великі агрокомплекси нового типу з'являються по всьому світу. У Шанхаї збираються побудувати комплекс вертикальних ферм площею 100 гектарів. В американському Нью-Джерсі відкрилася ферма Aerofarms площею 14 164 кв. метрів, яка виробляє понад 900 тонн листових рослин на рік. Таку продуктивність можна співставити з 139 931 кв. м сільського господарства на відкритому грунті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло