Розроблений в Кривому Розі гібридний тролейбус претендує на місце в Книзі рекордів України

Розроблений в Кривому Розі гібридний тролейбус претендує на місце в Книзі рекордів України

Тролейбус має функцію автономного ходу завдяки дизель-генераторній установці

Розроблений в Кривому Розі гібридний тролейбус претендує на місце в Книзі рекордів України
Фото kr.gov.ua

З 4 по 7 вересня розробка криворізьких транспортників – тролейбус на автономному ходу з дизель-генераторною установкою, здійснить пробіг Кривий Ріг – Житомир, повідомляє прес-служба Криворізької міської ради.

За результатами пробігу тролейбус–автобус може претендувати на внесення до Книги рекордів України за найдовший пробіг за маршрутом без контактної мережі. Маршрут буде проходити через Кропивницький (Кіровоград), Смілу та Київ.

Повідомляється, що у Кривому Розі з початку 2017 року на лінію вийшли вже чотири тролейбуси з дизель-генераторною установкою.

«Це зручно і комфортно, а головне, економно для людей. За 2,5 грн наші пасажири можуть спокійно доїхати зі свого мікрорайону до центральної частини Кривого Рогу – а це 15 км», – зазначив директор КП «Міський тролейбус» Олександр Приходько.

Кривий Ріг – перше в Україні місто, яке розпочало випускати тролейбуси з дизель-генераторною установкою. Це дозволяє їм продовжувати рух на тих ділянках дороги, де контактну мережу не можна прокласти через технічні умови.

Також у повідомленні наголошується, що такий тролейбус, на відміну від традиційного, здатний об'їжджати перешкоди, місця пошкодження мережі, може функціонувати навіть в умовах їх обриву або обмерзання.

Проте це не перші бездротові тролейбуси в України. Як вже розповідав Mind, у Дніпрі презентували два нових тролейбуси, які працюють на літій-іонних акумуляторах. Їх живлення вистачає не менше, ніж на 15 км руху.

Гібридний тролейбус розроблений в Кривому Розі претендує на місце в Книзі рекордів України
Фото УНІАН

Тролейбуси зібрані на заводі «Південмаш» із комплектуючих білоруського виробництва. Мер Дніпра наголосив: якщо тролейбуси будуть успішні в експлуатації, місто і надалі купуватиме їх у Південного машинобудівного заводу. Вартість двох безконтактних машин становить 15,6 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло