Путін: поставки летальної зброї США в Україну лише погіршать ситуацію на Донбасі

Путін: поставки летальної зброї США в Україну лише погіршать ситуацію на Донбасі

На його думку, вирішувати конфлікт можна, лише контактуючи напряму з представниками ОРДЛО та після відведення важкої техніки

Путін: поставки летальної зброї США в Україну лише погіршать ситуацію на Донбасі
фото з pixabay.com

Імовірні поставки летальної зброї, про які неодноразово говорили США, принципово не змінять ситуацію на Донбасі, але можуть призвести до більшої кількості жертв та спровокувати застосування військової сили. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, передає Интерфакс.

Путін визнав під час прес-конференції за результатами саміту БРІКС, що постачання летальною зброї це власне рішення Сполучених Штатів, і Росія ніяким чином на нього вплинути не може, але «є загальні міжнародні правила і підходи – постачання зброї в зону конфлікту не йдуть на користь примирення, а лише погіршують ситуацію».

Путін підкреслив, що «є ще один момент, на якій слід звернути увагу, – хто виношує подібні ідеї».

«Це заключаєтся в тому, що у самопроголошених республік достатньо зброї, в тому числі і захопленого у сторони-суперника. І якщо американська зброя буде постачатись у зону конфлікту, важно сказати, якою буде реакція самопроголошених республік» – сказав Путін.

Також президент РФ повідомив свою позицію щодо наглядових місій ОБСЄ. З однієї сторони, він вважає наявність миротворців ООН на Донбасі корисним, з іншої – Путін переконаний, що вони мають бути лише на лініях розмежування, «і ні на яких інших територіях».

За його словами, мова може йти «лише про функцію забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ».

Крім цього, на думку Путіна, вирішувати проблему можна «лише після розведення сторін та відводу важкої техніки, і її не можна вирішувати без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, ДНР і ЛНР».

У відповідь на заяви Путіна, перший віце-спікер Верховної Ради України, представник України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінію розмежування не може йти і мови, миротворці мають бути на всій території, яку окупувала Росія.

«Путін, в кращих традиціях гібридної війни, намагається спотворити ідею українського керівництва щодо миротворців на Донбасі, перевернути усе з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру Лаврову подати резолюції в Радбез ООН щодо миротворців на лінії зіткнення.Хвилиночку: лінія зіткнення стала лінією зіткнення через російську агресію».

Геращенко наголошує, що це не український кордон, тому не може бути і мови про «миротворців виключно вздовж лінії дотику… Миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію». 

Нагадаємо, американський сенатор Джон Маккейн наприкінці серпня закликав Трампа надати Україні летальне озброєння.

Крім того, у США підтвердили поставку в Україну техніки на $175 млн, в тому числі оборонне спецобладнання. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло