Реформа ДФС: більшість послуг мають надаватися в онлайн-режимі

Реформа ДФС: більшість послуг мають надаватися в онлайн-режимі

35 з 55 послуг можуть повністю надаватися онлайн

Реформа ДФС: більшість послуг мають надаватися в онлайн-режимі
Фото Shutterstock

За інформацією Міністерства фінансів, більшість послуг Державної фіскальної служби після її реформи мають надаватися в онлайн-режимі, передає Інтерфакс-Україна.

«Необхідно якомога швидше зменшити людський фактор, автоматизувати процеси і перейти до моделі роботи, коли більшість послуг платники податків можуть отримати в онлайн-режимі», – зазначає міністр фінансів Олександр Данилюк.

За даними Мінфіну, близько 60% контактів платників з ДФС відбувається через центри обслуговування платників. Половина звернень стосується подання податкової звітності та платежів. Однак 35 з 55 адмінпослуг податкового напрямки можуть повністю надаватися онлайн, інші – частково.

Згідно з повідомленням на сайті відомства, також серед основних напрямків реформування служби, затверджених на засіданні комітету управління проекту комплексної реформи ДФС, автоматизація процесу перевірок, оптимізація роботи з податковими боржниками та ефективний розподіл функцій між персоналом.

Як вже повідомляв Mind, в рамках реформи Фіскальну службу планують реорганізувати в єдину юридичну особу, оновити службовий склад відомства і скоротити його, а також автоматизувати процес адміністрування податків. Новий склад ДФС має стати більш професійним, краще оплачуваним і некорумпованим.

“Зміна корпоративної культури ДФС та підвищення прозорості її роботи сприятиме зменшенню тиску на бізнес та перетворенню ДФС на сервісну організацію” – зазначено в повідомленні Мінфіну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло