Міжнародні резерви України зросли до максимуму з 2014 року

Міжнародні резерви України зросли до максимуму з 2014 року

Наразі вони становлять понад $18 млрд

Міжнародні резерви України зросли до максимуму з 2014 року
Фото Shutterstock

За інформацією НБУ, міжнародні резерви України на 1 вересня 2017 року становлять $18034.8 млн (в еквіваленті). Востаннє обсяг резервів перевищував цю відмітку на початку 2014 року.

Наразі рівень резервів на 16% вищий, ніж на початку поточного року. Зокрема, за підсумками серпня резерви зросли на $240 млн (+1.3%)

Згідно з повідомленням Нацбанку, протягом серпня на зміну обсягів резервів вплинули надходження від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих у валюті. Іх сума становила $351,5 млн. Також $234 млн принесли валютні інтервенції Національного банку на міжбанківському ринку.

Також 31 серпня у зв’язку зі перевищенням попиту на валюту над її пропозицією та відповідним посиленням волатильності на валютному ринку Національний банк провів один валютний аукціон, під час якого продав $44.3 млн.

Згідно з повідомленням, зтаном на 1 вересня обсяг міжнародних резервів покриває 3.6 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Як вже повідомляв Mindзалишок коштів на рахунках Держказначейства України в серпні зріс до історичного максимуму – 61,2 млрд грн.

Крім гривневих коштів, уряд також має в своєму розпорядженні валютні. Станом на 1 січня 2017-го вони становили 33,4 млрд грн, або близько $1,2 млрд за курсом Нацбанку України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло