Пенсійна реформа: вихід на пенсію у будь-якому віці після 40 років трудового стажу

Пенсійна реформа: вихід на пенсію у будь-якому віці після 40 років трудового стажу

Нововведення набуде чинності з 2028 року

Пенсійна реформа: вихід на пенсію у будь-якому віці після 40 років трудового стажу
Фото УНІАН

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив про підтримку скасування з 2028 року мінімального віку виходу на пенсію для громадян, що мають більше 40 років трудового стажу, передає Інтерфакс-Україна.

«З 2028 року особи, які мають стаж 40 років, будуть виходити на пенсію незалежно від віку», – сказав він в ході «круглого столу» в Києві.

Як зазначив міністр, уряд підтримує відповідну депутатську поправку до пенсійної реформи.

За інформацією видання Апостроф, він також розповів про те, що наразі 70,83% українських пенсіонерів отримують пенсію на рівні прожиткового мінімуму.

«У нас з 12 млн пенсіонерів 8,5 млн сьогодні отримують пенсію на рівні прожиткового мінімуму не тому, що люди не заробили пенсію, а тому що їм з 2008 року не перераховували пенсії», – сказав Рева.

Нагадаємо, Уряд планує «осучаснювати» пенсії до 2021 року.

«Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувались пенсії. Перший крок стосуватиметься 5,6 млн пенсіонерів – це ті, кому пенсії призначались з 2008 по 2014 рік. У 2019-му пенсії осучаснюватимуться тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках, по рівню 2018-го», – повідомляв міністр соціальної політики.

Наприкінці червня Mind проаналізував зміни, які впроваджує пенсійна реформа, і дізнався, наскільки відчутним буде зростання соцстандартів, якщо її буде завершено.

Зокрема, має збільшитися розмір пенсій  – з 1 жовтня 2017 року «мінімалка» зросте на 61 грн – з 1312 до 1373 грн. При цьому схему нарахування буде змінено – Кабмін планує провести її «осучаснення» і прив'язати суми пенсійних виплат до поточного розміру середньої зарплати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло