Уряд планує «осучаснювати» пенсії до 2021 року

Уряд планує «осучаснювати» пенсії до 2021 року

За словами міністра Андрія Реви, ресурси для цього у держави є

Уряд планує «осучаснювати» пенсії до 2021 року
Андрій Рева
Фото УНIАН

Завершальний етап прийняття проекту Закону про пенсійну реформу, підтриманого парламентом у першому читанні, має відбутися у вересні, по завершенні літніх канікул народних обранців. Це має відбутись у першій половині вересня, аби вже з 1 жовтня запустити процес осучаснення пенсій.

За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, загалом осучаснення має завершитись до 2021 року.

«Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувались пенсії. Перший крок стосуватиметься 5,6 млн пенсіонерів – це ті, кому пенсії призначались з 2008 по 2014 рік. У 2019-му пенсії осучаснюватимуться тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках, по рівню 2018-го», – цитує міністра прес-служба.

За словами урядовця, в тому ж 2021 році нарешті розпочнеться нормальний процес індексації (підвищення пенсій відповідно збільшення показника інфляції та зростання рівня середньої зарплати), що дозволить уникати розриву між розміром виплат новим пенсіонерам та тим, хто вийде на пенсію роком раніше. Зараз такі розриви у розмірах пенсій можуть бути в три й більше разів.

Також з 2021 року індексація проводитиметься автоматично, у розмірі не менше, ніж 50% від рівня інфляції та 50% від середньої зарплати.

«З перших п’яти місяців поточного року фонд оплати праці в Україні зріс на 37%, тобто, на стільки виросла середня заробітна плата, – зазначає Андрій Рева. – У минулому році ми планували, що в нинішньому розмір середньої заробітної плати становитиме 6300 грн, однак уже в квітні вона становила 6700 грн. Уряд переглянув прогнозні показники на 2017 рік і вирахував, що наприкінці року середня заробітна плата буде не 6500, а 7104 грн».

У повідомленні наголошується, що раніше планувалось, що фонд оплати праці виросте на 88 млрд грн і складе 666 млрд грн у 2017 році, однак показники поліпшились, і відтепер уряд поставив очікуване надходження у розмірі 796 млрд грн. Тобто, на 130 млрд грн більше прогнозованих.

У Мінсоцполітики впевнені, що саме підняття мінімальної зарплати та відрахування від неї дали необхідний ресурс, щоб впевнено прогнозувати підвищення рівня пенсійного забезпечення.

Наприкінці червня Mind проаналізував зміни, які впроваджує пенсійна реформа, і дізнався, наскільки відчутним буде зростання соцстандартів, якщо її буде завершено.

Зокрема, має збільшитися розмір пенсій  – з 1 жовтня 2017 року «мінімалка» зросте на 61 грн – з 1312 до 1373 грн. При цьому схему нарахування буде змінено – Кабмін планує провести її «осучаснення» і прив'язати суми пенсійних виплат до поточного розміру середньої зарплати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло