У Сінгапурі розробили вертикальні ферми для вирощування риби

У Сінгапурі розробили вертикальні ферми для вирощування риби

В невеликій країні місця для фермерства мало, але винахідники знайшли вихід

У Сінгапурі розробили вертикальні ферми для вирощування риби
Фото SAMANTHA BOH/ straitstimes.com

Сінгапурська компанія Surbana Jurong розробила концепцію багатоповерхових вертикальних ферм з вирощування риби. Система займає менше місця, ніж традиційні рибні ферми, але при цьому виробляє в шість разів більше продукції. Про це повідомляє HighTech з посиланням на The Straits Times.

Сінгапуру, як і багатьом іншим азіатським країнам, не вистачає земель для розвитку фермерства. Вертикальні ферми – як для вирощування рослин, так і для виробництва риби – можуть стати вирішенням проблеми.

Surbana Jurong, яка працює над міською інфраструктурою, 4 роки розробляла концепцію багатоповерхових рибних ферм разом з рибною компанією Apollo Aquaculture Group. Перший прототип системи – Floating Pond – це триповерхове приміщення з двома садками на кожному поверсі. Садки площею 135 кв. м вміщають до 22 000 мальків риби.

Повноцінні вертикальні ферми будуть складатися з шести поверхів і виробляти до 5000 тонн риби на рік – у шість разів більше, ніж традиційні заводі з такою ж площею. Surbana Jurong планує встановлювати такі системи на дахах, в парках і під мостами.

Компанія вже веде переговори з сінгапурським відомством з благоустрою та державним агентством JTC Corporation. Surbana Jurong збирається будувати ферми не тільки в Сінгапурі, а й в інших країнах, в першу чергу, в Німеччині.

Згодом Floating Ponds обладнають сонячними панелями для накопичення енергії, системою збору дощової води і пристроями для обробки стічної води з садків. Воду будуть очищати, а поживні речовини, що містяться в ній, будуть використовувати для риб'ячого корму.

Тим часом компанії AeroFarms, Plenty і Freight Farms здійснюють революцію у сфері вирощування городини та зелені для городян – про нову, вертикальну технологію, яка приваблює найбагатших інвесторів, читайте в матеріалі Mind «Від плуга до смартфону: три передові вертикальні ферми».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло