Путін може ще більше скоротити дипмісію США в Росії

Путін може ще більше скоротити дипмісію США в Росії

Закриття своїх дипломатичних установ у США Путін вважає «хамством» та звертатиметься до суду щодо порушення прав власності

Путін може ще більше скоротити дипмісію США в Росії
фото Shutterstock

Росія залишає за собою право скоротити кількість американських дипломатичних співробітників США в Москві, заявив у вівторок президент Росії Володимир Путін у відповідь на те, що він назвав «хамським» ставленням Вашингтону до дипломатичної місії Росії на території Сполучених Штатів. Про це повідомляє Reuters.

Після того, як США наказали Росії звільнити дипломатичні приміщення у декількох американських містах, Путін сказав, що накаже російському МЗС подати судові позови щодо імовірного порушення права власності Росії.

«Те, що американці скоротили кількість наших дипломатичних об’єктів – це їх право, – сказав Путін. – Єдине, що це було зроблено в такій явно хамській манері. Це не відобразиться на наших американських партнерах. Але важко вести діалог з людьми, які плутають Австрію та Австралію. З цим нічого не можна вдіяти. Імовірно, це рівень політичної культури певної частини керівництва США».

«Що стосується наших установ і будівель – це безпрецедентний випадок, – сказав Путін. – Це явне порушення прав власності Росії, тому для початку я накажу МЗС звернутись до суду – і давайте подивимось наскільки ефективною та надійною є судова система США».

Офіційний представник Держдепартаменту США, виступаючи анонімно, повідомив, що Вашингтон сподівається уникнути подальших дій у відповідь з Москвою, але «певен у законності» закриття дипломатичних об’єктів минулого тижня. 

Нагадаємо, МЗС Росії передало США ноту протесту щодо їх намірів провести обшуки в генконсульстві та двох дипломатичних об’єктах після їх закриття та назвало такі дії «безпрецедентно агресивними».

Як повідомлялось, рішення щодо скорочення дипломатичної місії Росії в США було прийнято у відповідь на наказ Москви скоротити американський дипломатичний персонал в Росії більш ніж наполовину. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло