«Ілляшев та Партнери»: операції з криптовалютою не суперечать закону

«Ілляшев та Партнери»: операції з криптовалютою не суперечать закону

Юридична фірма почала приймати оплату в біткойнах

«Ілляшев та Партнери»: операції з криптовалютою не суперечать закону
Фото: pixabay.com

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» розпочала приймати цифрову валюту біткойн в якості оплати за рахунками за професійні послуги. Про це повідомляється у прес-релізі ЮФ.

«У ДФС наполягають, що криптовалюта біткойн не може бути засобом платежу. При цьому така позиція ніяк не підкріплена законодавчою базою. Ми вважаємо, що операції з біткойнами закону не суперечать, і почали їх приймати», – пояснює керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» Михайло Ілляшев.

У юрфірмі не бачать юридичних перешкод для прийому біткойнів, і вітають намір Ради з фінансової стабільності визначити правий статус криптовалюти в Україні. За словами Ілляшева, біткойн грає важливу роль в міжнародному бізнесі та світовій економіці, і українцям вже час рахуватися з реаліями ділового світу.

«Цифрові валюти вже тут, і наші клієнти очікують від нас гнучкості при трансакціях, які дає біткойн, а будь-які спроби фіксальних органів підмінити собою Верховну Раду приречені на провал. Поки законодавчий орган не заборонить використання криптовалюти, а це навряд чи станеться, ми будемо працювати з ними», – резюмує юрист.

За його словами, в Естонії, де фірма працює з 2016 року, біткойн вже визнали віртуальною валютою – альтернативним платіжним засобом. Балтійська країна невдовзі має намір запустити власну національну криптовалюту, забезпечену державними гарантіями, яка буде функціонувати в країні нарівні з євро. Її планують назвати Estcoin.

Нагадаємо, згідно з рішенням Нацбанку України, біткойн не потрапляє під визначення валюти, але при цьому майнінг (виготовлення криптовалют) не є порушенням законодавства.

Нещодавно Mind звернувся до Павла Кравченка, засновника блокчейн-компанії Distributed LAB, щоб знайти прагматичні відповіді на найпоширеніші питання щодо криптовалюти, адже ажіотаж на ринку може призвести до того, що багато людей втратять усі свої заощадження.

Якщо коротко, за його словами, біткойни – це цифрове золото. Децентралізована, повністю прозора система, де кожен учасник контролює виконання правил усіма іншими. Біткойн жодним чином не перетинається з банківською системою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло