Автогаз на біржі подешевшав на 15-20%

Автогаз на біржі подешевшав на 15-20%

За рахунок стрибка цін, за словами нардепа Капліна, декілька українських імпортерів заробили близько 700 млн грн

Автогаз на біржі подешевшав на 15-20%
Фото УНІАН

Вартість скрапленого газу ПАТ «Укргазвидобування» на аукціоні Української енергетичної біржі знизилася на 15,6-20,2% в порівнянні з попереднім аукціоном 22 серпня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням біржі, ціна на СПБТ (суміш пропан-бутана технічна) знизилася з 28 тис. грн до 21,7-23,47 тис. грн за тонну.

Зріджений газ ПБА (пропан-бутан автомобільний) також подешевшав: його середньозважена ціна впала на 17,8% – з 28,5 тис. грн до 23,4 тис. грн за тонну, а мінімальна досягала 21,9 тис. грн.

Народний депутат Сергій Каплін 5 вересня на брифінгу в ВР заявив, що стрибок цін на автогаз був викликаний змовою кількох українських імпортерів, на якому вони заробили близько 700 млн грн, передають Українські новини.

«Ще рік тому було відомо, що основні виробники цього виду палива зупиняються через рік на вимушений або запланований ремонт. Всім було зрозуміло, що відбувається з імпортом зрідженого газу. Всі прекрасно розуміли, що треба запасатися, як мінімум на 3 місяці 200-300 тис. т скрапленого газу, щоб через стабілізаційні аукціони потім збивати ціну. Ніхто нічого в цьому напрямку не зробив. Але ми допустили найстрашніше, що цими кризовими умовами скористалися нечисті на руку ділки, піднявши в фіктивний протизаконний спосіб ціни на газ до 16-18 грн, коли були можливості їх тримати на рівні, як мінімум, 11-12 грн”, – заявив Каплін.

Автогаз на біржах подешевшав на 15-20%
Сергій Каплін
Фото УНІАН

Він також повідомив, що передав в ГПУ, Антимонопольний комітет, СБУ матеріали з телефонних розмов з керівниками і власниками компаній «Надія», «Газтрон-Україна», «УПЦ Комерц», «Пропан Трейд», «Автотранс», «Авантаж-7», яких вважає причетними до вищесказаної змови.

Як повідомляв Mind 30 серпня, Антимонопольний комітет почав перевірку ринку автогазу.
Проте АМКУ поки не може однозначно заявити про антиконкурентні дії в зв'язку з подорожчанням скрапленого газу

«По суб'єктивним факторам – ми можемо говорити лише тоді, коли отримаємо повний обсяг інформації на наші вимоги до ДФС, Держстату, Міненерговугілля», – повідомив державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло