АМКУ почав перевірку ринку автогазу

АМКУ почав перевірку ринку автогазу

Комітет не може поки однозначно заявити про антиконкурентні дії в зв'язку з подорожчанням скрапленого газу

АМКУ почав перевірку ринку автогазу
Фото Shutterstock

Антимонопольний комітет України перевіряє ситуацію на ринку скрапленого газу, говорить державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Сьогодні дійсно є різке подорожчання на роздрібному сегменті ринку. Є об'єктивні чинники, що спровокували зростання, – це зменшення імпорту з Росії та Білорусі в зв'язку з певними адміністративними перешкодами, які створені в Росії, і плановими ремонтами заводів, які виробляють цей продукт, а також те , що у нас пікове навантаження по ринку відбувається в серпні-вересні – це сезонний фактор. І у нас відбувається постійне зростання споживання цього продукту – це обумовлено тим, що цей продукт дешевше», – сказав він.

Полюхович зазначив, що АМКУ не може поки однозначно заявити про антиконкурентні дії в зв'язку з подорожчанням скрапленого газу.

«По суб'єктивним факторам – ми можемо говорити лише тоді, коли отримаємо повний обсяг інформації на наші вимоги до ДФС, Держстату, Міненерговугілля», – додав він.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман раніше доручив профільним міністерствам, Антимонопольному комітету, Державній фіскальної службі, правоохоронним органам розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу, визначити причини підвищення ціни на автомобільний (зріджений) газ.

Протягом останніх кількох тижнів в Україні подорожчав скраплений газ.

За даними Мінекономрозвитку, українські виробники зрідженого газу – «Укргазвидобування», «Укрнафта», «Укртатнафта» і приватні компанії – покривають не більше 20% потреб ринку, а решту Україна імпортує з Росії, Білорусі, Казахстану, а обмеження з боку Росії призвели до зменшення імпорту зрідженого газу в Україну і його дефіциту, що вплинуло на ціну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло