Прокуратура в суді домоглася арешту рахунків 3 підприємств агрохолдингу «Астарта»

Прокуратура в суді домоглася арешту рахунків 3 підприємств агрохолдингу «Астарта»

Астарта вважає дії ГПУ надмірними і необґрунтованими

Прокуратура в суді домоглася арешту рахунків 3 підприємств агрохолдингу 	«Астарта»
Власник агрохолдингу "Астарта" Віктор Іванчик
Фото УНІАН

Печерський районний Києва за клопотанням прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дениса Ковіна наклав арешт на рахунки підприємств, що входять в агрохолдинг «Астарта» – «Цукорагропром», «Хмельницьке» і «Волочиськ-Агро» – в «ІНГ банк Україна».

Про це повідомляє Інтерфакс.

Рішення було прийняте судом 30 серпня, а клопотання прокуратура подала в рамках досудового розслідування в збудженому 7 червня цього року кримінальному провадженні в зв'язку з підозрами в ухиленні від податків.

Як наголошується в документі, службові особи «Цукорагропром» в 2016-2017 роках поставили п'яти підприємствам «Астарти», в числі які два зазначених вище, 85 000 тонн рідкого технічного аміаку на 715 млн грн, проте інші подробиці справи відсутні.

Відповідно до визначення суду, підприємствам надано можливість сплачувати з арештованих рахунків податки і заробітну плату.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура 6 вересня провела обшук в офісі агропромислового холдингу «Астарта».

«Сьогодні, 6 вересня, в головному офісі компанії «Астарта-Київ» за участю озброєних правоохоронців і з порушенням процесуальних норм пройшов обшук, ініційований Генеральною прокуратурою України. Протягом декількох годин співробітники не могли потрапити на свої робочі місця, була заблокована робота підприємств. Крім цього, в даний час заблоковані окремі рахунки кількох виробничих підрозділів, що входять в структуру компанії», – йдеться в повідомленні.

У компанії відзначають, що розглядають дані дії прокуратури як надмірні і необґрунтовані. Причина обшуку в повідомленні не вказується.

Керівництво компанії звернулося до Генпрокуратури і керівництва країни щодо неприпустимості силового тиску на бізнес і має намір оскаржити дії силовиків у встановленому законом порядку.

«Астарта» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 250 000 га і молочні ферми. У 2014 році холдинг ввів в експлуатацію завод з переробки сої в Полтавській області ( «Глобинський переробний завод»).

Найбільшими акціонерами «Астарти» є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

Чистий прибуток компанії в 2016 році зросла в 5,2 рази в порівнянні з 2015 роком – до 83 млн євро, консолідована виручка – на 17%, до 360 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло