Перспектива гарних врожаїв знизила світові ціни на продовольство

Перспектива гарних врожаїв знизила світові ціни на продовольство

Світове виробництво зернових сягне рекордного рівня в 2017-2018 роках

Світові ціни на продовольство впали в серпні у порівнянні з попередніми місяцями, оскільки перспектива гарних врожаїв знизила ціну на зернові. Про це повідомляє продовольче агентство ООН, передає Reuters.

Не зважаючи на зниження, продукти харчування на міжнародних ринках залишаються на 6% дорожчими у порівнянні з минулим роком. Очікуються, що їх вартість буде стабільною протягом наступного десятиліття.

Індекс цін на продовольство FAO, який кожного місяця відслідковує зміни вартості зернових, молочних продуктів, м’яса та цукру, в серпні склав 176,6 пункти, що на 1,3% менше, ніж в липні.

Субіндекс зернових знизився на 5,4% у зв’язку з очікування значного врожаю, особливо в Чорноморському регіоні. Ціни на м’ясо та цукор також знизились через високі прогнози постачань.

Очікується, що світове виробництво зернових досягне рекордного рівня в 2,611 млрд тонн в сезоні 2017-2018, збільшившись на 18,4 млн тонн у порівнянні з прогнозом, який було оприлюднено минулого місяця.

Ціни на продукти харчування невпинно зростали протягом останніх трьох місяців до серпня, але достатні запаси вказують на те, що найближчим часом чергового підвищення цін не очікується.

FAO також підвищив оцінку світового виробництва пшениці до 748,8 млн тонн, що на 1,2% більше ніж минулого року.

Як повідомляють експерти, урагани в США не вплинули на врожаї, які охоплює індекс FAO, оскільки їх було зібрано до приходу стихії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло