У Європі розслідується лише один із десяти випадків відмивання грошей - Європол

У Європі розслідується лише один із десяти випадків відмивання грошей - Європол

Більшість відмитих грошей надходять внаслідок торгівлі наркотиками

У Європі розслідується лише один із десяти випадків відмивання грошей - Європол
фото pixabay.com

90% операцій із відмивання грошей в європейських банках не розслідуються правоохоронцями, незважаючи на те, що банки повідомляють про рекордну кількість підозрілих транзакцій. Про це заявив глава Європолу Роб Вейнрайт, повідомляє агентство EurActive.

Європейські банки у 2014 році повідомили про майже мільйон підозрілих операцій – це останній рік, коли вдалося отримати прозорі дані, повідомило поліцейське агентство ЄС.

Але розслідувано було лише один випадок із десяти. «Найбільш дивною є постійна цифра в 10%..., яка розслідується поліцією», – зазначає Вейнрайт. 

За його словами, відмивання грошей зумовлено переважно торгівлею наркотиками.

Аналіз Європолу свідчить про те, що відмивання грошей у Європі поширюється. Кількість у 1 мільйон підозрілих операцій в 2014 році на 17% більша, ніж у попередньому, 2013 році, і на дві третини більша ніж у 2006 році.

Тільки в Італії Європол виявив, що сума коштів, втягнутих у підозрілі операції, склала 164 млрд євро в 2014 році – приблизно одна десята частина економіки країни.

При цьому, за оцінками поліцейського агентства, сума, конфіскована в результаті будь-якого поліцейського розслідування, становить менше ніж 1% від доходів, одержаних злочинним шляхом у Євросоюзі.

65% транзакцій, що підозрюються у відмиванні грошей в Європі, надходять з Великобританії і Нідерландів, хоча частково це пов'язано з розмірами фінансових центрів у Лондоні і Амстердамі.

У 2014 році в Британії було зареєстровано 350 000 підозрілих операцій, на дві третини більше, ніж у 2006 році. У Нідерландах за 2016 рік було зафіксовано 277 000 підозрілих угод.

Як повідомлялося, екс-директору бразильської Petrobras загрожує 25 років в’язниці за хабарі, корупцію і відмивання грошей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті