У Європі розслідується лише один із десяти випадків відмивання грошей - Європол
Більшість відмитих грошей надходять внаслідок торгівлі наркотиками

90% операцій із відмивання грошей в європейських банках не розслідуються правоохоронцями, незважаючи на те, що банки повідомляють про рекордну кількість підозрілих транзакцій. Про це заявив глава Європолу Роб Вейнрайт, повідомляє агентство EurActive.
Європейські банки у 2014 році повідомили про майже мільйон підозрілих операцій – це останній рік, коли вдалося отримати прозорі дані, повідомило поліцейське агентство ЄС.
These are the main reasons behind Suspicious Transaction Reports (STRs) reporting.
– Europol (@Europol) 5 вересня 2017 р.
Read full report 👉https://t.co/zYkm286YPB pic.twitter.com/e4S19sUEMp
Але розслідувано було лише один випадок із десяти. «Найбільш дивною є постійна цифра в 10%..., яка розслідується поліцією», – зазначає Вейнрайт.
За його словами, відмивання грошей зумовлено переважно торгівлею наркотиками.
Аналіз Європолу свідчить про те, що відмивання грошей у Європі поширюється. Кількість у 1 мільйон підозрілих операцій в 2014 році на 17% більша, ніж у попередньому, 2013 році, і на дві третини більша ніж у 2006 році.
Тільки в Італії Європол виявив, що сума коштів, втягнутих у підозрілі операції, склала 164 млрд євро в 2014 році – приблизно одна десята частина економіки країни.
При цьому, за оцінками поліцейського агентства, сума, конфіскована в результаті будь-якого поліцейського розслідування, становить менше ніж 1% від доходів, одержаних злочинним шляхом у Євросоюзі.
What are Suspicious Transaction Reports STRs?
– Europol (@Europol) 5 вересня 2017 р.
10% of STRs are further investigated & over 65% of them are received by just 2 Member States pic.twitter.com/Ea1OIZw9DH
65% транзакцій, що підозрюються у відмиванні грошей в Європі, надходять з Великобританії і Нідерландів, хоча частково це пов'язано з розмірами фінансових центрів у Лондоні і Амстердамі.
У 2014 році в Британії було зареєстровано 350 000 підозрілих операцій, на дві третини більше, ніж у 2006 році. У Нідерландах за 2016 рік було зафіксовано 277 000 підозрілих угод.
Як повідомлялося, екс-директору бразильської Petrobras загрожує 25 років в’язниці за хабарі, корупцію і відмивання грошей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].