WikiLeaks опублікував 8,7 тисячі документів ЦРУ про управління запуском ракет

WikiLeaks опублікував 8,7 тисячі документів ЦРУ про управління запуском ракет

Це на даний час найбільший витік даних розвідувального управління

WikiLeaks опублікував 8,7 тисячі документів ЦРУ про управління запуском ракет
pixabay.com

Портал WikiLeaks у четвер опублікував пакет секретних документів ЦРУ про програми, які забезпечують управління запуском ракет з винищувачів, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на сайт WikiLeaks.

Проект Protego проводився з 2014 по 2015 рік за участю компанії Raytheon. Розроблене компанією ПЗ встановлювалося на бортові комп'ютери літаків, оснащених системами запуску ракет.

Система включає «головний процесор» і «ящик запуску», а також кілька окремих мікроконтролерів для передачі і прийому зашифрованих сигналів по закритих каналах. Мікроконтролери дозволяють відслідковувати стан самої ракети і решти обладнання.

Для здійснення запуску повинні бути отримані підтвердження у трьох типах сигналів: про розташування літака в заданому районі; про доступ до GPS; про заданий для виконання місії час.

Опублікований пакет документів входить в проект Vault 7, запущений WikiLeaks 7 березня. Повідомлялося, що ця публікація стане найбільшим витоком секретних даних ЦРУ. Вона включає понад 8,7 тисячі документів і файлів.

Нагадаємо, два тижні тому WikiLeaks надрукував чергову порцію секретних документів ЦРУ про програми кібершпіонажу. Пакет документів включає опис п'яти програм, які формують систему для завантаження і здійснення роботи програмних закладок на заражених комп'ютерах з операційною системою Windows.

Як повідомлялося, директор ЦРУ Майк Помпео «наїхав» на WikiLeaks і має намір припинити діяльність сайту. Помпео називає WikiLeaks ворожою організацією, яка діє на користь інших країн.

Відомо, що WikiLeaks та зокрема його засновник Джулліан Ассанж минулого року відмовився публікувати інформацію, пов’язану із військовим вторгненням Росії в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло