Польща погрожує заблокувати торгову угоду між ЄС та Канадою через кількість суддів
Польща вимагає, щоб судовий орган містив не 5 представників від ЄС, а 28 – від кожної країни

Польща обіцяє заблокувати частину торгової угоди ЄС із Канадою, через її стурбованість з приводу запропонованого механізму вирішення судових суперечок між урядами і транснаціональними компаніями. Про це повідомляє видання NewEurope.
Відомий як CETA, пакт ЄС із Канадою передбачає іншу судову систему, в якій для розгляду справ буде призначена суддівська колегія. До складу колегії увійдуть п'ять суддів ЄС, п'ять канадських суддів і п'ять суддів із третіх країн – система, яка, за словами Брюсселя, підвищить прозорість та демократичний контроль.
Польща вважає, що така мала кількість суддів може призвести до того, що «справу про Польщу розглядатимуть без польського судді». Вона вимагає збільшити кількість суддів від ЄС до 28-ми – за кількістю країн-членів блоку.
«Наші торгові партнери завжди будуть мати право висувати своїх суддів, в той час як у конкретної держави-члена ЄС не буде такої гарантії», – звернулися в листі до Євросоюзу представники комітету польського уряду.
«Така фундаментальна нерівність у системі не повинна прийматися з юридичних, політичних і фінансових міркувань», – ідеться в листі комітету на адресу Сесілії Мальмстрем, комісара ЄС з питань торгівлі.
Консультативний комітет попередив, що якщо прохання Польщі «не будуть належним чином розглянуті», вона «не зможе» рекомендувати уряду «прийняти торговельні та інвестиційні угоди ЄС і країн-членів».
Слід зазначити, що основна частина пакту ЄС-Канада буде попередньо затверджена 21 вересня, і на цей крок не вплине позиція Польщі, оскільки торговельна угода вже схвалена Європарламентом і Європейською радою – органом ЄС, який представляє національні уряди.
Відносини Польщі з ЄС останнім часом напружені.
Як повідомлялося, влада Польщі проігнорувала постанову Європейського суду – найвищого судового органу ЄС – про неприпустимість вирубування найстарішого лісу Європи – Біловезької пущі.
Тим часом Європейський суд погрожує Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців. Суд залишив обов’язковими квоти для розселення біженців для цих країн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].