Товарообіг між Україною та РФ почав зростати

Товарообіг між Україною та РФ почав зростати

Основний обсяг імпорту з РФ припадає на нафту та продукти її переробки

Товарообіг між Україною та РФ почав зростати
Фото: Shutterstock

У першому півріччі поточного року товарообіг між Україною та РФ зріс, незважаючи на санкції.

Про це пише Максим Пархоменко, посилаючись на дані Держстату, передає DT.UA.

Пархоменко зазначає, що географічна структура українського експорту з минулого року не зазнала особливих змін. Наразі його максимальний обсяг припадає на Росію. За нею ідуть Італія, Польща, Туреччина, Індія та Єгипет.

«Саме в ці регіони ми продали найбільше товарів за поточні шість місяців. Досягти таких значень змогли за рахунок зростання обсягів експорту в середньому на 25% у ці регіони», – йдеться в статті.

Наголошується, що обсяг імпорту, в той же час, зріс на 29%.

«Незважаючи на санкції, обсяг торгівлі з Росією за поточний період тільки виріс. Україна купила в рази більше товарів порівняно з минулим роком. Основний обсяг імпорту (42%) припадає на нафту і продукти її перегонки. За аналізований період ця стаття експорту збільшилася на 80%! Реалізувати товарів в Росії ми змогли на 25% більше. Це стосується продуктів неорганічної хімії, чорних металів, котлів і машин», – вказує автор.

За словами Пархоменка, обсяг імпорту з Росії залежить не від бажання України купувати, але, скоріше, від неможливості диверсифікувати поставки нафтопродуктів з інших регіонів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло