Китай проти біткойна: в країні планують заборонити торгівлю криптовалютами на біржі

Китай проти біткойна: в країні планують заборонити торгівлю криптовалютами на біржі

При цьому позабіржові операції поки що залишаються законними

Китай проти біткойна: в країні планують заборонити торгівлю криптовалютами на біржі
фото Shutterstock

Китай завдає нового удару по криптовалюті – в країні планується заборонити торгівлю біткойнами та іншими віртуальними валютами на внутрішніх біржах, передає Bloomberg.

Заборона стосується лише торгівлі криптовалютами на біржах, за словами людей, знайомих з цим питанням, які просили не називати їх, оскільки інформація є конфіденційною. У влади поки що немає планів припинити позабіржові угоди.

Ринок криптовалюти в Китаї – один з найбільших у світі і складає 150 млрд, тому ситуація з криптовалюватами в Китаї впливає на світовий баланс у галузі.

Біткойн впав у п'ятницю на найнижчу позначку за два місяці після того, як журнал Caixin повідомив про плани Китаю.

Слід нагадати, що минулого тижня влада оголосила незаконним первинне розміщення монетних пропозицій (ІСО).

При цьому в країнї здійснюється 23% всіх операцій з біткойнами. Також тут проживає найбільше «майнерів», які використовують величезні обчислювальні потужності для підтвердження транзакцій в цифровий валюті.

«Об'єм торгівлі неминуче зменшиться. Старі користувачі точно продовжать торгувати, але критичний бар'єр для нових користувачів тепер дуже високий. Це сповільнить розвиток криптовалюти в Китаї», – вважає партнер компанії FBG Capital Чжоу Шуочжі.

Хоча мотивація Пекіна заборонити операції з криптовалютою неясна, вона відбувається на тлі широкої державної політики усунення будь-яких фінансових ризиків напередодні зʼїзду Комуністичної партії наступного місяця.

Біткойн підскочив приблизно на 600% в доларовому вираженні за останній рік, наражаючи на небезпеку виникнення фінансової бульбашки.

Народний банк Китаю провів тестування своєї власної криптовалюти, маючи на меті стати першим великим центральним банком, який випускатиме власні цифрові гроші.

Нагадаємо, повідомлення про імовірне закриття криптовалютних бірж в Китаї обвалило біткойн. Аналітики стверджують, що це явище, якщо і буде, то буде тимчасовим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті