Експерти підрахували, скільки вітряних турбін загалом встановлено по світу

Експерти підрахували, скільки вітряних турбін загалом встановлено по світу

Морські турбіни можуть бути ефективніші за наземні, до того ж завдають меншої шкоди птахам

Експерти підрахували, скільки вітряних турбін загалом встановлено по світу
фото Twitter DONG Energy

За даними Всесвітньої ради з вітроенергетики (GWEC), на кінець 2016 року у світі було понад 341 000 працюючих вітрових турбін, повідомляє CNBC.

Енергія вітру може добуватися як із турбін, встановлених на суші, так і в морі. В США морська вітроенергетика все ще знаходиться в зародковому стані – перша в Америці морська вітряна електростанція тільки почала комерційні операції в грудні минулого року.

За даними GWEC, наприкінці минулого року в Європі було 3589 офшорних вітрових турбін. Крім того, майже 88% морських установок у світі були побудовані на узбережжі 10 європейських країн.

Великобританія є світовим лідером в області морської вітряної енергетики,  за нею йдуть Німеччина та Китай.

За інформацією GWEC, в 2016 році енергія вітру допомогла планеті уникнути більш як 637 млн тонн викидів CO2.

«Кількість енергії, яка йде на будівництво вітрової електростанції, компенсується після одного року роботи цієї вітрової електростанції», – зазначає Емма Пінчбек, виконавчий директор RenewableUK.

Проте є певні недоліки. Королівське товариство захисту птахів (RSPB) визнає, що вітроенергетика відіграє «значну» роль у боротьбі зі зміною клімату, однак наявні факти свідчать про те, що вітряні електростанції завдають шкоди птахам через фізичне зіткнення, а також порушення середовища проживання – ідеться переважно про наземні турбіни.

GWEC стверджує, що в ЄС до 2020 року у вітроенергетиці працюватиме 520 000 осіб.

Ще понад 600 000 робочих місць у цій галузі зʼявиться до 2050 року. До того часу енергія вітру допоможе уникнути 12,3 гігатонн парникових газів.

Нагадаємо, енергія вітру у Британії зараз дешевша ніж та, яку виробляють АЕС. Розвитку альтернативних джерел енергії значною мірою сприяє уряд країни.

Раніше ми повідомляли, що завдяки інноваціям в цій галузі, морські вітряні турбіни стануть вдвічі більшими за літаки. Чим більший вітряк – тим дешевша «зелена» енергія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті