СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»

СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»

Суд арештував вказані акції та заборонив будь-які операції з ними

СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»
Фото УНІАН

Служба безпеки України підозрює народного депутата В'ячеслава Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій машинобудівного підприємства “Мотор Січ” китайським інвесторам, повідомляє Ліга.Бізнес

Згідно з рішенням Шевченківського районного суду, 6 квітня 2016 “Мотор Січ” отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім'я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% “Мотор Січ” через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ Торговий дім «Олена, СК Мотор Гарант і інші структури.

Раніше народний депутат, почесний президент “Мотор Січ” В'ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакета акцій Мотор Січі з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину».

За версією правоохоронців, передача китайскій компанії більше 50% акцій і aктивів підприємства може призвeсти до ліквідації завoду з виробництва aвіаційних двигунів, який має стратегічне значення для Укрaїни, повідомляє видання 1news.zp.ua

СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»
Фото: УНІАН

Згідно з листом Антимонопольного кoмітету України від 12 липня 2017 року, придбання акцій АТ «Мотор Січ» вищезгаданими компаніями і фізичними особами відбулося в 2016 році., Що може cвідчити про наявність ознак порушення законодавства про зaхист економічної конкуренції в вигляді опосередкованого придбання акцій АТ «Мотор Січ» фізичною особою-громадянином Китаю, забезпечує перевищення 50% гoлосів у вищому органі управління товариством, без отримання відповідного дозволу Антимонопольного кoмітету України.

Шевченківський районний суд Києва в вересні заарештував акції Мотор Січі, які обліковуються на рахунках СП ТОВ “Dragon Capital”.

СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»
В’ячеслав Богуслаєв
Фото: УНІАН

У коментарі виданню В'ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. «Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. У нас все в порядку, завод працює», – зазначив Богуслаєв.

Власник Dragon Capital Томаш Фіала також не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

Раніше в Мотор Січ заявляли, що оскільки з 1994 року підприємство є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Звернення таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.

«Інформацію щодо власників акцій підприємство отримує з депозитарної установи лише з метою інформування акціонерів про результати його роботи і виплати дивідендів. Власники таких акцій є самостійними дієздатними учасниками ринку цінних паперів, що діють на власний розсуд, мають право продавати належні їм акції будь-якій фізичній або юридичній особі і несуть індивідуальну відповідальність за вчинені ними правочини. Звернення таких акцій здійснюється через ліцензовані фінансові установи і не може бути підконтрольним емітенту та його посадовим особам», – зазначалося в заяві Мотор Січі.

Нагадаємо, в липні Департамент з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки ГПУ спільно з Департаментом захисту економіки НП викрили злочинну схему розтрати коштів ПАТ «Мотор Січ» з подальшим їх привласненням.

Протягом 2013-2016 років службові особи ПАТ «Мотор Січ» придбали «сміттєві» цінні папери, шляхом перерахування грошових коштів сумою понад 350 млн грн на розрахункові рахунки ряду підприємств з ознаками фіктивності, які в подальшому переводилися у готівку через банківські установи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті