СБУ підозрює нардепа Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій «Мотор Січ»
Суд арештував вказані акції та заборонив будь-які операції з ними

Служба безпеки України підозрює народного депутата В'ячеслава Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій машинобудівного підприємства “Мотор Січ” китайським інвесторам, повідомляє Ліга.Бізнес
Згідно з рішенням Шевченківського районного суду, 6 квітня 2016 “Мотор Січ” отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.
Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім'я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% “Мотор Січ” через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ Торговий дім «Олена, СК Мотор Гарант і інші структури.
Раніше народний депутат, почесний президент “Мотор Січ” В'ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакета акцій Мотор Січі з 15,8% до 1%. СБУ в липні відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину».
За версією правоохоронців, передача китайскій компанії більше 50% акцій і aктивів підприємства може призвeсти до ліквідації завoду з виробництва aвіаційних двигунів, який має стратегічне значення для Укрaїни, повідомляє видання 1news.zp.ua

Згідно з листом Антимонопольного кoмітету України від 12 липня 2017 року, придбання акцій АТ «Мотор Січ» вищезгаданими компаніями і фізичними особами відбулося в 2016 році., Що може cвідчити про наявність ознак порушення законодавства про зaхист економічної конкуренції в вигляді опосередкованого придбання акцій АТ «Мотор Січ» фізичною особою-громадянином Китаю, забезпечує перевищення 50% гoлосів у вищому органі управління товариством, без отримання відповідного дозволу Антимонопольного кoмітету України.
Шевченківський районний суд Києва в вересні заарештував акції Мотор Січі, які обліковуються на рахунках СП ТОВ “Dragon Capital”.

В’ячеслав Богуслаєв
У коментарі виданню В'ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. «Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. У нас все в порядку, завод працює», – зазначив Богуслаєв.
Власник Dragon Capital Томаш Фіала також не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.
Раніше в Мотор Січ заявляли, що оскільки з 1994 року підприємство є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Звернення таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.
«Інформацію щодо власників акцій підприємство отримує з депозитарної установи лише з метою інформування акціонерів про результати його роботи і виплати дивідендів. Власники таких акцій є самостійними дієздатними учасниками ринку цінних паперів, що діють на власний розсуд, мають право продавати належні їм акції будь-якій фізичній або юридичній особі і несуть індивідуальну відповідальність за вчинені ними правочини. Звернення таких акцій здійснюється через ліцензовані фінансові установи і не може бути підконтрольним емітенту та його посадовим особам», – зазначалося в заяві Мотор Січі.
Нагадаємо, в липні Департамент з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки ГПУ спільно з Департаментом захисту економіки НП викрили злочинну схему розтрати коштів ПАТ «Мотор Січ» з подальшим їх привласненням.
Протягом 2013-2016 років службові особи ПАТ «Мотор Січ» придбали «сміттєві» цінні папери, шляхом перерахування грошових коштів сумою понад 350 млн грн на розрахункові рахунки ряду підприємств з ознаками фіктивності, які в подальшому переводилися у готівку через банківські установи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].